Kiša, frka i bod - Barsa "preživela" u komšiluku

Đerar Pike u centru pažnje...

Barselona je i dalje jedini neporaženi tim u "ligama petice".

Espanjol je pre dve nedelje uspeo da nanese poraz svom gradskom rivalu u Kupu Kralja (1:0), nakon čega ih je Barsa u revanšu eliminisala u četvrtfinalu, ali ovoga puta im jedan pogodak u mrežu Ter Štegena nije bio dovoljan za senzaciju.

Đerar Moreno je domaćina doveo u vođstvo u 66. minutu, ali se Đerar Pike iskupio za slabiju reakciju već u 82. za izjednačenje.

Poslednje minute meča obeležila je svađa dva strelca, što se prenelo i na ostatak igrača, pa je pravo čudo da nismo videli neko isključenje u kulminaciji ovog susreta. Poslednju šansu na meču imao je Garsija, vukao ga je Umtiti, ali Espanjol nije dobio penal u 92. minutu.

ESPANJOL - BARSELONA 1:1 (0:0)

Valverde je odlučio da na klupi ostavi najboljeg igrača Mesija, ali kada je video da njegovi fudbaleri ne mogu da se snađu na "potopljenom" terenu Espanjola - pozvao ga je u pomoć.

Odmah po njegovom ulasku u igru tim je bio u zaostatku za gol...

Igrao se 66. minut kada je Leo Baptistao uspeo da osvoji loptu na natopljenom delu terena i da odloži na desnu stranu ka Serhiju Garsiji da bi ovaj odatle uputio veoma oštru loptu, taman dovoljno visoku i bržu od Pikea, a Đerar Moreno se našao na pravom mestu i savladao Ter Štegena.

Barselona nikako nije dolazila do igre, bila je tim sa manje šansi i zapravo jedinu pravu je imala preko Filipea Kutinja koji je u 22. minutu sa ivice kaznenog prostora pogodio prečku, ali je jedan dobar centaršut na desetak minuta do kraja bio dovoljan da se Barsa "izvuče" na najkraćem gostovanju u Primeri.

Leo Mesi je izveo korner, a Pike se našao na pravom mestu za razliku od 66. minuta kada mu je Moreno pobegao i savladao Ter Štegena.

S obzirom na to da je i Real Madrid remizirao u subotu - razlika između dva tima ostaje na velikih 39 bodova, s tim da "kraljevići" imaju i meč manje s Leganesom.