Turski "vunderkind" gura Romu

Čengiz Under drugu utakmicu zaredom igrač odluke za "vučicu".

Drugu utakmicu zaredom Čengiz Under je ključni igrač Rome!

Mladi, 20-godišnji Turčin, koji je prošlog ljeta na "Olimpiko" stigao iz Bašakšehira, pokazao je da bi u budućnosti Rimljani mogli ozbiljno da računaju na njegove usluge.

Nakon što je u prošlom kolu golom u prvom minutu donio tri boda na gostovanju Helas Veroni, večeras je prvo asistencijom za Edina Džeku, a onda i sa dva pogotka, bio najzaslužniji za preokret "vučice" u duelu sa posljednjeplasiranim timom lige, Beneventom.

ROMA - BENEVENTO 5:2 (1:1)

Prvi put nakon devet utakmica Roma je postigla više od jednog gola, a iako to konačan rezultat ne govori, tim Euzebija Di Frančeska poprilično se namučio, pogotovo u prvom dijelu igre.

Utakmica je počela šokantno za domaćina. Brazilac Giljerme je u 7. minutu, nakon što je potjenjivački reagovala odbrana Rome, prije svih Manolas i Florenci, milimetarski precizno pogodio donji lijevi ugao Alisonovog gola.

U 26. minutu ipak izjednačenje. Aleksandar Kolarov izveo je slobodan udarac, a visoki Federiko Facio glavom pogodio za 1:1.

Toliko željeno vođstvo Romi donio je Edin Džeko u 59. minutu. Iskoristio je proigravanje Čengiza Undera i glavom, uz pomoć prečke, preokrenuo rezultat u korist svog tima.

Samo tri minuta kasnije sjajni Turčin, nakon asistencije bh. reprezentativcu, i sam se upisao u strijelce. Bila je to dobra akcija Dijega Perotija, koji je Under završio preciznim udarcem za 3:1.

Talentovani Turčin se razigrao u nastavku, u 75. minutu postigao i svoj drugi pogodak, za Romu četvrtinu, ali je ekspresno uzvratio "fenjeraš" i u narednom napadu preko Enrika Brinjole smanjio na 4:2.

Duboko u sudijskoj nadoknadi, Džeko je iznudio jedanaesterac, a onda loptu prepustio Gregoaru Defrelu, koji je sa "kreča" postigao svoj prvi pogodak u "žuto-crvenom" dresu.

Za Romu, najbitnije je da je ostvarila planirani trijumf, kojim je od gradskog rivala Lacija preuzela četvrtu poziciju, posljednju koja vodi u Ligu šampiona.