Igokea odlična, ali Zvezda "zakucala" prvo mjesto!

Autori mondo.ba Autori mondo.rs

Poslije velike borbe, crveno-bijeli u Laktašima ostvarili trijumf dovoljan za osvajanje prvog mjesta pred plej-of.

Igokea hrabra i borbena u posljednjoj utakmici pred domaćom publikom u ABA ligi ove sezone, ali gostima je 10 minuta dobrog ritma bilo dovoljno za osvajanje prvog mjesta na tabeli uoči plej-ofa.

"Igosi" su vodili od kraja prvog kvartala pa do sredine posljednjeg, u kojem su crveno-bijeli pogodili četiri od svojih šest trojki, uključujući i prelomnu, Džejmsa Feldina 45 sekundi prije kraja (za 76:82.)

Bivši "plej" Zvezde Vuk Radivojević sam je prethodno uveo "tvrd" meč u neizvjesnu završnicu, ali mu je ponestalo snage za borbu sa favoritom, koji je u Laktašima, kao i uvijek, imao veliku podršku navijača iz Republike Srpske i nakon velikog napora ipak ostvario planirano.

Od ponedjeljka uveče, branilac "jadranske" titule i zvanično je osvojio "pol poziciju" uoči plej-ofa, koja će mu donijeti prednost domaćeg terena u polufinalu protiv Mornara i u eventualnom finalu.

IGOKEA - ZVEZDA 76:82 (24:22, 21:20, 20:18, 11:22)

Ekipa Dragana Bajića je tri četvrtine održavala prednost, a na isteku 30 minuta povela sa maksimalnih 65:57.

Nikola Jevtović je odigrao odličan meč (17 poena), imao je u napadu veliku podršku u Radivojeviću (12), Robertu Rikiću, Dominiku Artisu (po 11), dok je na drugoj strani terena kombinovana odbrana "Igosa" stvarala često velike probleme Beograđanima.

Zvezda je dugo tražila šut (6/25 za tri), pogodila samo dvije trojke do 30. minuta, a onda su Pero Antić (11 poena) i Tejlor Ročesti (23) hicima sa distance donijeli mir u napad crveno-bijelih, koji je i dalje povremeno "štucao", ali je ipak bio dovoljno dobar da u 38. minutu donese vođstvo od osam poena (71:79).

Zahvaljujući Radivojeviću, to nije bilo dovoljno da se Igokea preda, ali je navedeni Feldinov šut otklonio dilemu.

Trijumfom u Laktašima, Zvezda je tako i matematički drugu sezonu zaredom zauzela prvo mesto poslije ligaškog dijela sezone i u plej-of duele protiv Barana definitivno će krenuti iz hale "Aleksandar Nikolić". Prvi meč obje polufinalne serije zakazan je za 18. mart.

FMP - Olimpija 81:86

TABELA: Crvena zvezda 18-3, Budućnost 16-5, Cedevita 16-5, Mornar 13-8, Partizan 11-10, Zadar 9-11, FMP 9-12, Olimpija 9-12, Mega 7-13, Igokea 7-14, Cibona 7-14, MZT 3-18.

- kraj utakmice, pobjeda Zvezde u Laktašima, za osvajanje prvog mjesta -

40' 76:82 Feldin ostaje sam i pogađa trojku, 45 sekundi prije kraja. Ljubičić pokušava da uzvrati, ali ne uspijeva...

40' 76:79 Još jedan pogodak Radivojevića, poslije prodora, za posjed razlike. Alimpijević traži tajm-aut na početku posljednjeg minuta.

39' 74:79 Radivojević postiže trojku, Omić pravi faul u napadu. Igokea i dalje ima šansu.

38' 71:79 Ročesti ne pogađa trojku, ali Omić hvata ofanzivni skok. Amerikanac potom proba još jednom i pogađa. Crveno-bijeli su tri od svojih pet trojki pogodili u ovom kvartalu.

38' 71:76 Radivojević promašuje još jedan šut za tri poena, a Rikić pravi petu ličnu grešku. Antić staje na crtu i koristi oba šuta. Bajić traži tajm-aut.

37' 71:74 Feldin koristi dva slobodna bacanja prije pomalo konfuzne situacije. Allimpijević je napravio izmjenu, mijenjao Feldina Bjelicom, a trener domaćih Bajić bunio se zbog kasnog oglašavanja sirene, dok su njegovi igrači već kretali u napad.

36' 71:72 Davidovac dobija prostor na poludistanci i koristi šansu. Glogovac na drugoj strani pogađa težak pokušaj.

36' 69:70 Teška pozicija za Artisa, ali ipak pogodak Amerikanca. Alimpijević odmah reaguje tajm-autom.

36' 67:70 Za više od pet minuta igre, domaći su u poslednjoj četvrtini postigli samo dva poena, sa linije penala. Oba je postigao Ponjavić.

35' 66:70 Još promašaja Igokee (Radivojević, Ponjavić) i lijepa akcija Enisa i Ročestija, za Zvezdinih "plus 4".

34' 66:68 Lijep prodor Davidovca poslije kontre i polaganje, za prvo vođstvo gostiju od kraja prve četvrtine. Domaćin je u napadačkoj krizi na početku posljednjeg kvartala. Bajić traži tajm-aut.

33' Nekoliko promašaja domaćih pri šutu za tri (Gajić, Ljubičić), pa još promašaj gostiju (Enis).

32' 66:66 I Ročesti pogađa trojku. Svoju prvu na ovoj utakmici. Serija gostiju 9:1.

32' 66:63 Dva važna ofanzivna skoka Gajića. Milošević je poslije drugog krenuo u prodor i iznudio prekršaj Ročestija.

31' 65:63 Antić pogađa prvu Zvezdinu trojku u drugom poluvremenu. Glasniji navijači gostiju u ovim trenucima.

- kraj treće četvrtine -

30' 65:60 Feldin je iznudio faul tri desetinke prije pauze. Iz igre ne može da pogodi (1/7), a i sa linije penala se muči, pa je iskoristio prvo. Igokea je dobila i ovu četvrtinu.

30' 65:57 Jevtović zakucava poslije kontre, za najveće vođstvo Igokee večeras. Plus 8!

29' 63:57 Davidovac poklanja Ponjaviću dva slobodna bacanja, a on ih koristi da vrati šest poena prednosti Igokei.

29' 61:55 Odlična pik igra Igokee u važnim trenucima. Već 15. timska asistencija domaćih, za "plus 6".

28' 59:55 Gajić pogađa trojku za Igokeu, za večeras velikih "plus 4". Alimpijević traži tajm-aut.

27' 56:52 Muke Zvezde sa šutem... Njeni igrači pogodili su dva od 15 šuteva za tri poena. Na drugoj strani, Jevtović je siguran sa "crte".

26' 53:52 Jevtović poentira poslije dugo vremena za Igokeu, a Ročesti posle faula Artisa vraća razliku na poen.

25' 51:50 Davidovac koristi dva slobodna bacanja i približava Zvezdu na poen zaostatka.

25' 51:48 Rizikuju domaći sa Zvezdinim šutom za tri poena i to im se isplaćuje. Beograđani su pogodili dve trojke iz 13 pokušaja.

24' 51:47 Ljubičić obilazi Davidovca i polaže loptu kroz obruč. Konstantno vođstvo domaćih još od kraja prve deonice.

23' 49:47 Ročesti pogađa težak šut za dva, uz prekršaj. Njegov 12. poen.

22' 49:44 Artis, pa Rikić održavaju prednost Igokee. Centar domaćih kaznio je to što Omić nije istrčao na njegov šut.

21' 45:44 Tejlor Ročesti počinje drugi dio tako što prvi među gostima postiže dvocifreni broj poena.

IGOKEA: Ponjavić 5, Artis 7, Glogovac 2, Milošević 1, Jevtović 12, Radivojević 5 (5 as), Ljubičić 4, Rikić 9. Timski 17/28 za dva, 15 skokova (11-4), 10 asistencija, 2 ukradene, 9 izgubljenih lopti.

ZVEZDA: Davidovac 2, Lazić 3, Antić 4, Feldin 2 (3 as), Janković 5, Ročesti 8, Omić 2, Lesor 8 (4 sk), Enis 4, Bjelica 4. Timski 15/26 za dva, 2/11 za tri, 16 skokova (8-8), 8 asistencija, 4 ukradenih lopti, 7 izgubljenih.

- poluvreme, 45:42 -

20' Sjajna rampa Davidovca u posljednjim trenucima. Radivojević je bio u prodoru, a Lesor se žalio na povredu.

19' 45:40 Igokea ne pušta prednost. Rikić je takođe pogodio uz faul gostiju. Feldin kao i Bjelica ima tri lične greške.

19' 41:40 Enis opet istrčava u kontru i poentira za novih "minus 1" Beograđana.

17' 39:36 I još jednom - pogodak Igokee uz faul. Jevtović je posle treće lične greške Bjelice pogodio svoj 12. poen.

16' 36:36 Greške Igokee u periodu u kojem crveno-bijeli nisu imali rješenja u napadu. Lazić kažnjava domaće trojkom iz ćoška, za izjednačenje.

16' 36:33 Zakucavanje Enisa, prodor Feldina i Zvezda se vraća na posjed zaostatka. Jevtović je prije toga promašio zakucavanje. Sada Dragan Bajić traži tajm-aut.

15' Kombinovana odbrana Igokee zadaje Zvezdi probleme. Alimpijević sada "napada" domaćina Antićem i Bjelicom.

15' 36:29 Igokea ponovo koristi situaciju "dva plus jedan" da postavi svoje najveće vođstvo. Pogodio je Ponjavić. Dosta defanzivnih problema Zvezde i tajm-aut Dušana Alimpijevića.

14' 33:29 Radivojević svojim petim poenom održava vođstvo domaćih.

13' 31:27 Prvi kontakt s loptom i prvi pogodak Pera Antića. Zvezdin veteran potom faulira Jevtovića, najefikasnijeg igrača utakmice za sada (9 poena).

12' 28:24 Marko Ljubičić vezuje četiri poena na početku drugog kvartala.

12' 26:24 Janković održava crveno-bijele u ritmu. Poslije snažnog duela sa Ponjavićem uhvatio je još jedan ofanzivni skok i poentirao.

- kraj prve četvrtine -

10' 24:22 Jevtović ponovo pogađa, za najveće vođstvo Igokee (24:19). Stefan Janković odgovara trojkom.

9' 20:17 Pikenrol igra Igokee. Radivojević opet asistira u reket, gdje Jevtović pogađa za "plus 3" domaćih. Alimpijević traži tajm-aut.

8' 18:17 Enis faulira Rikića, a hrvatski centar donosi vođstvo Igokei, poslije početnih 4:0. Serija domaćih 7:0.

8' 16:17 Trojka Vuka Radivojevića iz ćoška. U sljedećem napadu krenuo je i u prodor, gdje ga je Janković zaustavio blokadom.

7' 13:17 Dominik Artis poentira uz faul Feldina, pa poslije prodora. Sedam poena igrača Igokee.

6' 8:13 Igokea se primakla na dva poena zaostatka, a Ročesti pogotkom uz faul vraća Zvezdi "plus 5".

6' 6:10 Radivojević razigrava Rikića na početku utakmice, kao i cijeli tim. Bivši "plej" Zvezde sabrao je tri asistencije, za sva tri pogotka domaćih.

5' 4:10 Bjelica prodorom produžava seriju Zvezde na 10:0.

4' 4:6 Gajić grublje faulira Lesora, a sudije ga kažnjavaju nesportskim faulom.

3' 4:5 Matijas Lesor poentira uz faul i donosi Zvezdi prvo vođstvo.

2' 4:2 Prve poene za goste postiže Milko Bjelica, iz reketa.

1' 2:0 Dominik Artis postiže prve poene na utakmici, poslije kontre.