Goleada, kartoni, pocepani dres i agonija Svetaca!

Svašta smo videli ovog popodneva na Emirejtsu...

Kakav haotičan meč u Londonu!

Arsenal je uspeo da "odbrani obraz" domaćina u 33. kolu Premijer lige pošto je prvi ovog vikenda upisao pobedu pred svojim navijačima, ali je do nje došao tek nakon preokreta i prave frke na samom kraju meča.

"Zakuvalo" se kada je Stivens povukao jedan od poslednjih napada Sautemptona i bio suočen sa Vilširom koji ga je za dres vukao dobrih 10-15 metara, na kraju mu i pocepao majicu, ali je defanzivac "svetaca" tada izgubio živce i odgurnuo ga. Dobio je crveni karton, Vilšir samo žuti, ali je potom Mohamed Elneni ispao naivan i zbog guranja u živom zidu bio isključen.

Na kraju, na semaforu je ostao rezultat aktuelan iz 81. minuta kada je Dani Velbek postigao svoj drugi gol na meču, a u strelce su se upisali još Obamejang, Long i Ostin.

ARSENAL - SAUTEMPTON 3:2 (2:1)

Sve je iznenadio izbor menadžera Marka Hjuza da meč počne Šejn Long koji je u katastrofalnoj formi, ali upravo je on bio strelac u 17. minutu. Za svoj tek drugi pogodak u poslednjih 48 mečeva (!!!) može da zahvali Škodranu Mustafiju i Petru Čehu...

Njih dvojica su očajno komunicirali dok je tekla akcija Tadića i Sedrika, pa je Long uspeo da se pozicionira ispred Mustafija i lako je došao do pogotka.

Arsenal je ubrzo zaigrao ozbilnije i preko Obamejanga u 29. došao do izjednačenja, da bi Dani Velbek, još jedan fudbaler koji nije u najsjajnijoj formi, lepim udarcem u 38. minutu uspeo da napravi potpuni preokret na meču.

Sotonu, kom "gori pod nogama", poništen je gol u 64. minutu posle ofsajda Šejna Longa, ali je novi došao nakon ulaska Čarlija Ostina.

Tek što je ušao u igru, Ostin je iskoristio opet dobru saradnju Sedrika i Tadića i postigao gol sa male udaljenosti, ali još jednom Sautempton nije uspeo da se odbrani i surovo ga je kaznio danas odlični Dani Velbek.

Napadač koji je u Premijer ligi poslednji put bio strelac još u septembru, zablistao je u 81. minutu i gurnuo Sautemtpon za korak bliže Čempionšipu.