Strmoglavi pad Liverpula pred Romu

Klopov tim vodio 2:0 protiv VBA do 79. minuta, a na kraju osvojio samo bod u 35. kolu Premijer lige.

Liverpul je mislima već u Rimu, gde ga u utorak očekuje prvi meč polufinala Lige šampiona protiv Rome.

U "večni grad" odlutao je pred kraj utakmice protiv Vest Bromviča, kada je poveo 2:0. Ekipu Jirgena Klopa to je koštalo dva boda i verovatno titule drugoplasiranog tima Premijer lige.

A, delovalo je da "redsi" odrađuju rutinski posao protiv Vest Bromviča...

Prvi od dva meča subotnjeg programa 35. kola završen je 2:2 (1:0). Strelci su bili Deni Ings i Mohamed Salah za goste, dok su pogotke za VBA postigli Džejk Livermor i Hoze Rondon.

Ings se odlično snašao u kaznenom prostoru već u četvrtom minutu. Vajnaldum je prihvatio jednu loptu ispred pererca, Ings je bio pored njega i na iznenađenje svih šutirao i pogodio.

Salah je 31. gol u aktuelnoj sezoni Premijer lige postigao u 72. minutu. Okslejd Čemberlen je lepo video kako je Egipćanin pobegao na levoj strani, usledio je pravovremeni pas i sigurna realizacija najboljeg strelca.

VBA je u 79. minutu uspeo da smanji rezultat, pošto su u velikoj gužbi ispred gola Liverpula najbolje snašao Džejk Livermor. A, desetak minuta kasnije i da izjednači.

Majstorski je, posle "slobodnjaka" na levoj strani reagovao Hoze Rondon i priredio veliko iznenađnje. Ne toliko zbog osvojenog boda protiv favorita, već zbog činjenice da je manje od 20 minuta pre kraja gubio 2:0.

Liverpul ima 71 boda, odnosno tri manje od drugoplasiranog Mančester junajteda. Titulu je osvojio Mančester siti, dok je na četvrtom mestu Totenhem sa 68 bodova...