Het-trik Azara, Fulam stradao u Mančesteru!

"Desetka" Čelsija ne zna da se zaustavi: pet golova i dvije asistencije za pet pobjeda pod vođstvom Maurisija Sarija. Siti siguran protiv "naših", Njukasl se obrukao protiv Arsenala.

Počelo je derbijem na "Vembliju", a nastavljeno popodnevnom zabavom, koju je obilježio Eden Azar.

"Desetka" Čelsija postigla je tri gola na "Stamford bridžu" u pobedi nad Kardifom, koju je zaokružio Vilijan u finišu za konačnih: 4:1 (2:1).

Petu pobjedu u isto toliko nastupa pod novim menadžerom, Maurisijom Sarijem, "isprovocirao" je Sol Bamba pogotkom za 0:1 u 16. minutu. Odgovor je bio upečatljiv, pa je Čelsi na kraju prestigao Liverpul na čelu tabele zbog bolje gol-razlike: 5-5-0 (14:4).

U isto vrijeme na "Etihadu", Slaviša Jokanović pronašao je način da u finišu otupi uporne napade šampiona, koji su vrata otvorili već u 2. minutu preko Leroja Sanea, a kroz njih do početka drugog poluvremena prošli još dva puta - David Silva u 21. i Rahim Sterling u 47. minutu.

Na kraju: Mančester siti - Fulam 3:0 (2:0).

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović odigrao je 90 minuta, ali nije uspio da nastavi seriju pogodaka za klub i nacionalni tim.

Crno-bijeli menadžera Rafaela Beniteza imali su 35 odsto posjeda lopte i dva šuta van okvira gola za 90 minuta igre prije nego što je Kjeran Klark u nadoknadi postavio konačnih: Njukasl - Arsenal 1:2 (0:0).

Drugu uzastopnu pobjedu na gostovanjima novom menadžeru "tobdžija", Unaiju Emeriju, donijeli su Granit Džaka u 49. i Mesut Ozil u 58. minutu.

Nijemcu je to bio prvi pogodak ove sezone.