Remi u Zenici, Zvijezda 09 pala u finišu

Čelik je remizirao na "Bilinom polju" protiv Tuzla sitija (1:1), dok je Široki Brijeg u posljednjih 15 minuta jedva probio "bunker" semberske ekipe (2:0) u posljednjim mečevima 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Zeničani nisu slavili ni u četvrtom uzastopnom meču!

Ovog puta, bod sa "Bilinog polja" odnijeli su fudbaleri Tuzla sitija, koji su možda zaslužili i sva tri!

Izabranici Slobodana Starčevića su u nedjelju uveče bili boji rival u većem dijelu utakmice u Zenici, ali su do prednosti došli u 63. minutu pogotkom Nermina Crnkića nakon sjajno izvedenog auta sa desne strane.

Ipak, šest minuta kasnije dosuđen je jedanaesterac za Čelik, koji je u izjednačenje pretvorio Anel Dedić. Kazneni udarac skrivio je Stefan Vukmirović, jer je u svom šesnaestercu srušio Dinu Bevapa.

...
Izvor: Dailymotion/newsdm

...

Domaći su tražili penal i u 31. minutu, kada je u kaznenom prostoru gostiju pao Ševko Okić, ali i u 57. minuti, kada je lopta pogodila u ruku jednog gostujućeg igrača.

Tuzlaci su prvom poluvremenu bili bolji i imali više šansi. Nakon kornera u 21. minutu, stoper Ivan Kostić je dobro šutirao glavom, ali je golman Branislav Ružić uspio izbiti nezgodan šut.

Ružić je i u 25. minutu odbranio šut Miloša Stojčeva, koji je bio sam na oko 13 metara iskosa sa lijeve strane. Ubiparip je u 37. minutu dobro šutirao sa oko 18 metara, a golman Ružić se ispružio koliko je dug.

Na njegovu i sreću Čelika, lopta je zamalo otišla pored desne stative. Gol domaćih opasno je visio i u 43. minutu, ali je Ubiparip, iako neometen, sa oko 10 metara šutirao preko gola.

Drugo poluvrijeme ponovo je bolje počeo Čelik. Dobar šut Aldina Šišića u 52. minutu sa oko 25 metara golman Fejzić kratko odbio. Minutu kasnije Dedić je iskosa sa desne strane pogodio samo spoljni dio mreže gostujućeg gola.

Zaprijetio je i Haris Dilaver u 59. minutu, nakon što je prošao po lijevoj strani i šutirao po zemlji, ali je lopta otišla pored gola Tuzlaka. Promašaje domaćina, na već opisani način, kaznio je u 64. minutu Crnkić, ali je Čelik ipak osvojio bod.

Probali su Zeničani da naprave potpuni preokret, ali s obzirom da je Tuzla siti bio bolji u prvom, a Čelik u drugom dijelu, podjela bodova je bila i najpravednija.

ČELIK: Ružić, Livaja, Dedić, Okić, Karamatić, Grahovac, Mehić, Jamak, Miletić, Jazvin, Jurina.

TUZLA SITI: Fejzić, Kostić, Stojčević, Šarčević, Kojić, Čomor, Šećerović, Vukmirović, Hasanović, Nukić, Ubiparip.

"Fenjeraš" Zvijezda 09 gostovao je u Širokom Brijegu i odolijevao favorizovanim Hercegovcima do 75. minuta, kada je mrežu semberske ekipe pogodio Josip Kvesić , da bi u autogolom Kristijana Tojčića, domaćin osam minuta kasnije osigurao novi trijumf.

Širokobrijažani su prekinuli niz od četiri utakmice bez prvenstvene pobjede i sa 17 osvojenih bodova nakon deset odigranih kola nalaze se na četvrtom mjestu na tabeli Premijer lige BiH.

Ispred ekipe sa "Pecare" su Sarajevo i Željezničar sa po 21 bodom te Zrinjski na trećem mjestu sa 19 bodova.

Već za tri dana izabranici Goce Sedloskog gostuju kod vodećeg Sarajeva u derbiju 11. kola.

ŠIROKI BRIJEG: Bandić, Kožul, Matić, Barišić, Ćorić, Čabraja, Babić, Eliomar, Kovačić, Begonja, Marković.

ZVIJEZDA 09: Erić, Krajišnik, Huseinbašić, Zlatković, M.Filipović, Osmanagić, Vojinović, Predragović, Babić, Memović, Zekanović.