Vranješ tragičar - još jedan "skalp" Dinama!

Autori mondo.ba Autori mondo.rs

Šampion Hrvatske ostvario veliku pobjedu i u drugom kolu, protiv Anderlehta. Olimpijakos vodio na San Siru do 70. minuta, a Milan preokrenuo, kao i Salcburg protiv Seltika.

Dinamo Zagreb tugovao je zbog neulaska u Ligu šampiona i ispuštene šanse u baražu protiv Jang Bojsa, ali se brzo sabrao i zablistao u Ligi Evrope.

Zagrebački klub je u prvom kolu bio ubjedljiv na "Maksimiru" protiv Fenerbahčea, a ovog četvrtka je u slavio i na gostovanju u Briselu:

Anderleht - Dinamo Zagreb 0:2 (0:1)

Nekadašnji defanzivac banjalučkog Borca, Crvene zvezde i Napretka, Ognjen Vranješ, bio je tragičar domaćina, jer je u 19. minutu skrivio penal faulom na Brunu Petkoviću, a Izet Hajrović je iskoristio jedanaesterac da donese gostima prednost.

Vranješ je bio u prvom planu i početkom nastavka, jer je u 48. minutu dobio drugi žuti karton zbog faula na Daniju Olmu, perspektivnom i već traženom Špancu. Nekadašnji Barselonin đak je dvadesetak minuta kasnije asistirao strijelcu drugog gola, Ameru Gojaku.

Vezista iz BiH je šutirao sa oko 20 metara, a lopta je na putu ka mreži zakačila Ukrajinca Jevgenija Makarenka i ušla u gol, za odlučujućih i konačnih 0:2.

Dinamo je perfektno počeo učešće u drugom po snazi takmičenju, a na ruku mu ide i rezultat drugog meča u okviru Grupe D, u kojem je Fenerbahče kod kuće pobijedio Spartak Trnavu 2:0, pogocima alžirskog centarfora Islama Slimanija.

U takvoj situaciji i s obzirom na poraz Anderlehta u Slovačkoj u prošloj rundi, Dinamo ima šansu da 25. oktobra u Trnavi napravi veliki korak ka plasmanu u nokaut fazu.

OLIMPIJAKOS VODIO, PA ZA 9 MINUTA PAO NA SAN SIRU

Poslije poraza u derbiju protiv PAOK-a, fudbaleri Olimpijakosa nastupili su ovog četvrtka u Milanu, sa željom da se trijumfom protiv velikana iskupe pred navijačima za nedjeljni neuspjeh u Pireju.

I počelo je dobro za grčki tim, jer je Gerero u 14. minutu šutirao glavom i savladao Pepea Reinu za 0:1. Taj rezultat bio je na semaforu sve do 70. minuta, kada se ekipa Đenara Gatuza trgla i za devet minuta "ovjerila" drugu pobjedu.

Milan - Olimpijakos 3:1 (0:1)

Rezervista Patrik Kutrone (20) je udarcem glavom izjednačio na 1:1, Gonzalo Iguain je potom prevario Pape Sisea i rutinski postavio 2:1, a Kutrone je u 79. minutu iskoristio dobru asistenciju Hakana Čalhanoglua i katastrofalnu reakciju pale odbrane gostiju da udarcem iz peterca postavi konačnih 3:1.

"Roso-neri" su ovim trijumfom sačuvali perfektan učinak na vrhu tabele, a prvi pratilac im je Betis, koji je bez problema pobijedio debitanta iz Luksemburga, Didelanž - 3:0.

PREOKRET I U SALCBURGU

Red Bul Salcburg u prošlom kolu je burno proslavio pobjedu u Lajpcigu, protiv "bratskog" Red Bula, a ove večeri se vratio iz "minusa" i sačuvao perfektan učinak.

Salcburg - Seltik 3:1 (0:1)

Napadač šampiona Škotske, Odson Eduard, ramenom je u 2. minutu "otresao" štopera domaćih Andrea Ramalja i postavio 0:1, ali su uporni igrači Marka Rozea preokrenuli na vrijeme da spriječe neizvjestan finiš.

Sjajni izraelski napadač Munas Dabur je u 55. minutu pogodio udarcem "iz prve" sa linije peterca, a šest minuta kasnije je Japanac Takumi Minamino "ugurao" loptu u mrežu, u borbi sa čuvarom.

Konačnih 3:1 postavio je takođe Dabur, pogotkom iz penala, vrijednom šestog Salcburgovog boda u Ligi Evrope.