Podgoričani rutinski pobedili FMP na početku izazovne nedelje.

Budućnost FMP 79:59 ABA Liga Izvor: mondo.me/Filip Filipović
Izvor: mondo.me/Filip Filipović

"Jadranski" šampion ubedljivom pobedom je ušao u poslednju oktobarsku sedmicu, u kojoj će igrati protiv Reala u Madridu i Cedevite u Zagrebu.

Za početak, u ponedeljak uveče ekipe Aleksandra Džikića bez većih problema je savladala goste iz Beograda i ostvarila skor 3-1 posle četiri kola ABA lige:

BUDUĆNOST - FMP 79:59 (22:12, 26:16, 9:15, 22:16)

Kontrolišući rezultat od početka do kraja, Podgoričani su bez Nikole Ivanovića i Edvina Džeksona ostavili "pantere" bez šanse da iznenade. Srpski tim je u "Morači" u naletima pokušavao da "zakuva" situaciju, a najviše se približio domaćinu u 33. minutu, kada je rezultat bio 59:51.

Međutim, Aron Kraft i Petar Popović su brzo vratili razliku na dvocifrenu cifru i mirno veče u Podgorici je bez previše "vatre" ušlo u završnicu. Konačna razlika bila je i maksimalna, a stajala je na semaforu i tokom poluvremena.

Duel pred 2.315 gledalaca obeležio je kapiten Budućnosti Suad Šehović sa 19 poena i šest ubačenih trojki, a dvocifreni u napadu među "plavima" bili su i Erl Klark (13 p), Petar Popović, Nemanja Gordić (po 11), kao i eksplozivni krilni centar Aleksa Ilić (10), kome je ovo bio prvi nastup u sezoni.

Sa druge strane, najefikasniji među Beograđanima bio je Dragan Apić sa 16 poena (uz 7 skokova) i Duop Rit sa 14. "Panteri" su nakon četiri kola na polovičnom učinku, 2-2.

Mega - Olimpija 81:77

Tabela: Zvezda 4-0, Mega 4-0, Budućnost 3-1, Olimpija 2-2, Partizan 2-2, Mornar 2-2, Krka 2-2, FMP 2-2, Cedevita 1-3, Cibona 1-3, Igokea 1-3, Zadar 0-4.

Parovi 4. kola: Igokea - Krka, Partizan - Zadar (petak), Olimpija - Cibona, FMP - Zvezda (subota), Cedevita - Budućnost, Mornar - Mega (nedelja)