Micov i Nedović efikasni, a dali samo jedan koš za dva!

Bili su na ivici košarkaši Armanija u Istanbulu, ali se nisu okliznuli... Srpski tandem među najboljima.

Micov i Nedović efikasni, a dali samo jedan koš za dva! Izvor: MN PRESS

Vratili su se košarkaši Armanija na pobednički kolosek, a Darušafaka upisala i peti uzastopni poraz, iako je malo nedostajalo da bude drugačije.

Imali su gosti iz Italije prednost od početka utakmice (u nekoliko navrata i dvocifrenu, najviše +12), pa sve do poslednjih sekundi treće četvrtine, kada je Darušafaka povela 69:68. Bila je to najava za neizvesnu završnicu, bez obzira na to što je Armani u uvodnim minutima poslednje deonice opet uspeo da ode na +12 (83:71).

Uporni domaćini nisu se predavali, međutim, nekoliko nerezonskih napada u poslednja dva minuta sprečili su ih da dođu do tek druge pobede ove sezone u Evroligi, kao i mirna ruka Vladimira Micova. Na kraju:

Darušafaka - Armani 92:98 (19:26, 30:28, 20:14, 23:30).

Srpski tandem u redovima italijanskog predstavnika bio je odličan, među trojicom najefikasnijih igrača utakmice, iako su postigli samo jedan koš za dva poena! Učinio je to Micov u bukvalno poslednjim sekundama utakmice, kada je iz kontre lagano poentirao usamljen pod košem rivala. Bio je to njegov 20. poen (6/6 za jedan, 1/6 za dva, 4/6 za tri), uz tri asistencije, tri skoka i dve ukradene lopte.

Nedović je meč završio sa 17 poena (2/4 za jedan, 0/4 za dva, 5/8 za tri), uz jedan skok.

Efikasniji je bio samo njihov saigrač, Majk Džejms, koji je ubacio 21 poen, ali takođe uz očajan šut za dva - 1/10. Za tri je šutirao 4/8, a slobodna bacanja 7/8.

Darušafaku je predvodio Majkl Erik sa 16 poena, tri više od Reja Mekaluma.

Armaniju je ovo bila peta pobeda, tako da se probio na visoko četvrto mesto.

U narednom kolu "manekeni" će biti domaćini Baskoniji, dok Darušafaka kao gost igra gradski derbi sa Fenerbahčeom.

Gran Kanarija - Makabi 21.00

TABELA: Real Madrid 6-0, CSKA 6-0, Fenerbahče 6-1, Armani 5-2, Panatinaikos 4-2, Baraselona 4-2, Efes 4-2, Bajern 3-3, Žalgiris 3-3, Olimpijakos 3-4, Baskonija 2-5, Himki 1-5, Makabi 1-5, Gran Kanarija 1-5, Darušafaka 1-6, Budućnost 1-6.