RK Borac m:tel slavio u tužnom ambijentu (FOTO)

Uprkos činjenici da je ulaz bio besplatan, duel Borca m:tel i Konjuha u osmini finala Kupa BiH privukao svega 200 gledalaca.

Borac m:tel Konjuh Kup BiH slaba posjeta Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

Proteklog vikenda dvorana "Borik" bila je ispunjena kao u neka ljepša i bolja vremena.

Poslije velikog uspjeha i plasmana u osminu finala EHF Čelendž kupa, uprava RK Borca m:tel željela je da nagradi navijače i zahvali im se na podršci protiv Vogošće (30:18), pa je za duel protiv Konjuha širom otvorila vrata "Borika".

Ipak, uprkos činjenici da je ulaz bio besplatan, u banjalučkom "Hramu sporta" okupilo se tek oko 200 gledalaca.

Podsjetite se kako je to bilo u subotu...

Trener Šviesa za MONDO: Slavna istorija Borca!

Što se same utakmice tiče, domaći rukometaši zabilježili su trijumf rezultatom 33:29 (18:15), pa revanš za sedam dana u Živinicama dočekuju sa četiri gola prednosti.

Banjalučani su vodili tokom svih 60 minuta i na kraju zasluženo slavili iako pristup utakmici nije bio ni blizu onog u Čelendž kupu.

Izabranici Mirka Mikića su nesporno bili kvalitetniji od tima iz Živinica i u nekoliko navrata tokom prvog, a posebno u drugom dijelu, su se odlijepili na pet razlike, ali su uporni gosti uspjevali da se vrate i smanje i na čak "minus jedan" i da imaju napad za izjednačenje.

U prvom dijelu je briljirao kapiten Đorđe Ćelić, ali odbrana Banjalučana nije imala rješenja za pivota Konjuha Mirka Marčetu, koji je "održavao" goste u životu.

Nekoliko nerezonskih napada u drugom poluvremenu doveli su do samo jednog gola viška u 40. minutu (20:19), da bi se potom crveno-plavi ponovo vratili na pet pogodaka prednosti. Na pet minuta do kraja, Borac je vodio 29:27 uz dva promašena sedmerca u tom periodu Bojana Unčanina, koji se brzo iskupio i zatresao mrežu za "plus četiri" (31:27).

U samom finišu treće isključenje zaradio je Đorđe Ćelić, ali je Borac uspio ponovo da stigne do pet pogodaka prednosti da bi u posljednjim sekundama Konjuh ipak smanjio na konačnih 33:29.

Najefikasniji u redovima "crveno-plavih" bio je Đorđe Ćelić, strijelac devet pogodaka, dok su Mirko Marčeta i Mihret Husić bili najefikasniji kod Konjuha sa po osam golova.