Borac m:tel poražen, ali ide dalje

RK Borac m:tel je odbranio četiri gola prednosti i prošao u četvrtfinale Kupa BiH.

Kup BiH: Konjuh - Borac 25:24 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

"Crveno-plavi" su po drugi put uzastopno poraženi u Živinicama.

Ipak, ovaj put, za razliku od subotnjeg susreta u Premijer ligi BiH, Konjuh je večeras došao do pirove pobjede.

Banjalučani su zahvaljujući pobjedi u prvom meču od četiri razlike obezbijedili su plasman među osam najboljih u Kupu BiH.

KONJUH - BORAC M:TEL 25:24 (9:10) - prva utakmica (29:33)

U prvom poluvremenu viđena je izjednačena borba, a u pravoj muškoj predstavi izabranici Mirka Mikića uspjeli su na odmor otići sa minimalnom prednošću 10:9.

Domaći su bolje otvorili drugi dio susreta, poveli i sa tri gola prednosti, ali onda Banjalučani dodaju gas, preokreću rezultat i deset minuta prije kraja imaju četiri gola viška.

I kada se činilo da je pitanje ukupnog pobjednika rješeno, najviše zahvaljujući opuštanju u redovima Borca m:tel i isključenjima Dean Šešića i Harisa Buljine u posljednja dva minuta, igrači Konjuha koriste dva igrača više u polju i ostvaruju "pirovu" pobjedu.

Na kraju, zasluženo slavlje "crveno-plavih", u čijim redovima najefikasniji je bio Dejan Unčanin sa osam pogodaka, dok su Goran Daničić i Bojan Rađenović postigli po četiri.

Podsjećamo. Banjalučani su u prvom susretu osmine finala Kupa BiH, koji je odigran prošle srijede u "Boriku", slavili 33:29, da bi zatim u okviru 10. kola Premijer lige BiH tim iz Živinica, u subotu, na svom terenu trijumfovao 29:22.