"Vukovi" u dobroj seriji, za razliku od Nirnberga

Na premijernom meču 15. kola Bundeslige, Volfsburg je stigao do gostujuće pobjede u Nirnbergu.

Šestu pobjedu ove sezone, a treću u posljednje četiri utakmice upisali su izabranici Bruna Labadije.

Nakon trijumfa nad RB Lajpcigom i Ajntrahtom u Frankfurtu, te remija sa Hofenhajmom, "vukovi" su osvojili bodove i na gostovanju u Nirnbergu, koji je u nagativnoj seriji od čak šest mečeva bez trijumfa.

NIRNBERG - VOLFSBURG 0:2 (0:0)

Gosti su prvi zaprijetili u 11. minutu susreta na stadionu "Maks-Morlok" preko Danijela Ginčeka, koji je dobro šutirao iz kaznenog prostora, ali je još bolje odbranio golman Nirnberga Fabijan Bredlou.

Jedinu pravu šansu u prvom poluvremenu, domaći su imali u finišu kad je Ondrej Petrak sa ivice šesnaesterca sjajno šutirao malo iznad prečke.

Ipak, u nastavku su "vukovi" dominirali i stigli do pogotka nakon odličnog pasa Tomasa Arnalda ka Danijelu Ginčeku, koji je između dvojice defanzivaca, uspio da se izbori za prostor i plasira loptu u mrežu - 1:0.

Prvom strijelcu Volfsburga, bio je to peti ovosezonski pogodak!

Do kraja je domaćin bez prevelike organizacije pokušao da stigne do boda, čak je u 85. minutu zatresao mrežu Koena Kastelsa, ali je pogodak Adama Zrelaka opravdano poništen zbog ofsajda pa je Nirnberg uknjižio osmi poraz i nalazi se u opasnoj zoni.

Tačku na pobjedu Volfsburga stavio je u sudijskoj nadoknadi Josip Brekalo poslije kontranapada - 0:2.