Bogdane, dobićeš je ovdje... Ubaci je!

"Mislim da je on igrač za velike utakmice", rekao je trener Sakramenta, koji je odbio da ide na produžetak i bio u pravu.

Promašaj Brendona Ingrama sa linije penala dao je priliku Dejvu Jergeru da na tajm-autu nacrta i akciju za produžetak.

Trener Sakramento Kingsa odlučio se da ide na "sve ili ništa".

"Rekao sam mu: 'Bogi, dobićeš je ovdje. Ubaci je'", prepričao je kratko Jerger poslije meča.

"Mislim da je on igrač za velike utakmice", dodao je.

Bogdan Bogdanović namjestio se na poziciju, primio loptu, prihvatio "mismeč" sa Tajsonom Čendlerom i, poslije par driblinga, podigao na "stepbek" trojku za pobjedu uz zvuk sirene…

"Preuzeli smo, a ne mislim da je neophodno da preuzimamo u takvim situacijama, što ne umanjuje njegov pogodak. Ubacio je đavolsku trojku preko našeg najvišeg čovjeka, uz zvuk sirene", objasnio je Kajl Kuzma postavku Lejkersa u posljednjoj odbrani na utakmici.

Ispostavilo se da je Bogdanović šutirao za pobjedu preko 213 centimetara visokog centra čiji raspon ruku iznosi 221 centimetar – BENG!

Srpski reprezentativac, koji se naubacivao sličnih "klač" šuteva tokom impresivne karijere u Evropi, završio je na naslovnim stranicama širom SAD trojkom za pobjedu Kingsa nad Lejkersima od 117:116 i to u utakmici u kojoj su gosti iz El-Eja na 6:44 do kraja imali 15 poena prednosti!

"Sacramento Bee" u izveštaju sa meča odlučio se za naslov: "Kako je Bogdan Bogdanović pokazao da je igrač za velike utakmice protiv Lejkersa".

U tom periodu meča, Bogdanović je postigao 12 od 23 poena za još jedan veliki "kambek" Sakramenta - najefikasnije ekipe u NBA ligi u posljednjoj četvrtini sa prosjekom od 29,6 poena. Treći put uzastopno, "kraljevi" su pred svojim navijačima gubili dvocifrenom razlikom i na kraju uspjeli da pobijede, s tim da je u noći između četvrtka i petka zabilježen i prvi "skalp" ove sezone nad rivalima iz Kalifornije.

Nemanja Bjelica takođe je bio odličan, kao starter ubacio je 18 poena za 23 minuta u igri (7/13), uz šest skokova i tri asistencije.

Ipak, da Bogdanović nije ušao u zonu u posljednjih šest minuta utakmice, skor Kingsa protiv Lejkersa, L. A. Klipersa i Golden Stejt Voriorsa ove sezone iznosio bi 0-6. On je u novoj partiji vrijednoj titule najboljeg šestog igrača lige pogodio devet od 16 šuteva iz igre, odnosno tri od sedam trojki, uz dva skoka, asistenciju, blokadu, ukradenu i četiri izgubljene lopte.

De'Aron Foks i Džastin Džekson pomogli su mu sa po šest poena u pomenutom sprintu ka pobjedi. Kingsi su oslabljenim Lejkersima, za koje nije nastupio Lebron Džejms, ubacili 33 poena u posljednjoj četvrtini, nakon što su prije toga postigli 84 za tri dionice.

Kajl Kuzma završio je meč sa 33 poena, od kojih je 23 postigao u prvom poluvremenu. U posljednjih 12 minuta šutirao je 2/6 iz igre, a posao treneru Luku Voltonu otežala je i povreda Lonza Bola, koji je morao da napusti igru na tri minuta do kraja sa umalo tripl-dabl učinkom od 20 poena, devet skokova i 12 asistencija.

Ingram je ubacio 22, ali i "čoukovao" na kraju, kada je promašio penal za "plus 3" - što bi svakako Voltonu pomoglo da pretpostavi kakvu će akciju pozvati Jerger poslije tajm-auta.

"King" Džejms nije nastupio zbog povrede prepona, zarađene u pobjedi Lejkersa nad šampionima, Golden Stejt Voriorsima od 127:101, čime je prekinuo niz od 156 uzastopnih nastupa.

"Takve stvari na kraju odluče pobjednika u ovakvim utakmicama, odsustvo Džejmsa ili trojka kao što je Bogdanovićeva", prokomentarisao je Volton.

Pogledajte završnicu u "Game 1" dvorani.

LALSAC

Istok: Toronto 26-10, Milvoki 24-10, Indijana 23-12, Filadelfija 23-13, Boston 20-14, Detroit 16-16, Šarlot 16-17, Majami 16-17, Bruklin 17-19, Orlando 14-19, Atlanta 9-24, Čikago 9-26, Njujork 9-27, Klivlend 8-27.

Zapad: Denver 21-11, Golden Stejt 23-13, Oklahoma 21-12, L. A. Klipers 20-14, L. A. Lejkers 20-15, Portland 20-15, Hjuston 19-15, Sakramento 19-16, San Antonio 19-16, Memfis 18-16, Dalas 16-17, Juta 17-19, Minesota 16-18, Nju Orleans 15-20, Finiks 9-26.