KOPA ITALIJA: Psiholog "otkočio" Šika!

Roma i Kaljari posljednji su četvrtfinalisti Kopa Italija...

Trijumfom nad Virtus Enteljom, koja se takmiči u Seriji C, fudbaleri Rome su u ponedjeljak ovjerili nastup u četvrtfinalu Kupa Italije, gdje će odmjeriti snage sa Fiorentinom.

ROMA - ENTELJA 4:0 (2:0)

Najzaslužniji za prolaz među osam najboljih timova u Kupu Italije bio je dvostruki strijelac i asistent Patrik Šik, kojem je konačno krenulo u dresu Rome.

Češki napadač je bio mnogo efikasniji dok je igrao u Sampdoriji, pa je prije nekoliko dana potražio čak i stručnu pomoć psihologa da prekine golgetersku blokadu, aočigledno da su ti razgovori itekako urodili plodom.

Iako je Roma upisala sigurnu pobjedu, simpatični trećeligaš se hrabro suprotstavio favorizovanom domaćinu na "Olimpiku" uprkos ranom golu koji je već u 20. sekundi utakmice postigao Šik.

Aleksandar Kolarov je s lijeve strane uputio dijagonalu na Čengiza Undera, a Turčin s desne u petercu pronašao Šika, koji je "štiklom" pogodio mrežu - 1:0.

Entelja je uzvratila u 17. minutu i samo je odlična intervencija golmana Rimljana Robina Olsena spriječila izjednačenje.

Nakon slobodnog udarca Portugalca Denija Mota sa ivice kaznenog prostora ispod živog zida, Danac je dobro reagovao, a potom još bolje na "odbijanac" sa nekoliko metara.

PAROVI ČETVRTFINALA

Milan - Napoli

Lacio - Inter

Fiorentina - Roma

Juventus - Atalanta

Planirano je da ovi mečevi budu odigrani 30. januara.

Gosti su čak uspjeli i da postignu gol i to minut prije odlaska na odmor, ali je opravdano poništen zbog nedozvoljene pozicije, da bi u drugom minutu nadoknade prvog dijela, Roma udvostručila prednost.

Opet je Šik imao važnu ulogu, ovog puta kao asistent i to opet "štiklom" za Ivana Markana, koji je smjestio loptu u desni ugao gostiju - 2:0. Zanimljivo, Markano je ušao s klupe u šestom minutu nakon što se povrijedio Žorž Žezus.

Čim je počelo drugo poluvrijeme, ponovo je visoki Čeh majstorski završio akciju Holanđanina Džastina Klajverta pogodivši sami ugao za 3:0 i otklonio svaku sumnju kad je u pitanju prolazak u četvrtfinale.

Tačku na ubjedljivu pobjedu stavio je Pastore u 75. minutu nakon nove asistencije Džastina Klajverta.

Nešto ranije, plasman u četvrtfinale osigurala je Atalanta i to pobjedom na Sardiniji protiv Kaljarija - 0:2 (0:0).

Gosti iz Bergama su do pobjede i plasmana među osam najboljih timova u Kupu Italije, stigli u samom finišu utakmice na stadionu "Sardenja Arena".

Najprije je Duvan Zapata pogodio za vođstvo u 88. minutu, da bi u trećem minutu sudijske nadoknade Mario Pašalić stavio tačku na trijumf crno-plavih i zakazao dvoboj sa Juventusom u Torinu.