Ziljkić i Borac "previše" za Metalege (FOTO/VIDEO)

Fudbaleri Borca pobjedom u prijateljskom meču protiv Metalegea u Banjaluci završili su prvi dio priprema.

Prijateljska utakmica Borac Metalege u Banjaluci Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Borac je uspješno okončao prvu fazu priprema koja u potpunosti odrađena u Banjaluci.

Pred put u Tursku fudbaleri Darka Vojvodića su odmjerili snage se federalnim prvoligašem iz Jajca i tokom cijelog susreta bili bolji rival i na kraju slavili zasluženu pobjedu.

BORAC - METALEGE 2:0 (0:0)
/Šikanjić 53, Ziljkić pen. 69/

Oba pogotka viđena su u drugom poluvremenu.

U prvom dijelu viđena je tvrda utakmica sa obe strane. Borac je bio za nijansu bolji rival. Iz tog perioda vrijedi izdvojiti odličan udarac Jakupovića sa nekih 20-ak metara u 43. minutu, ali je lopta prohujala nekoliko centimetara od stative gostujućeg golmana Kukrike.

Fudbaleri Borca u ponedjeljak u ranim jutarnjim časovima idu za Sarajevo, odakle putuju za Antaliju. Na portalu MONDO moći ćete da saznate ekskluzivne informacije, i pogledate fotografije i video snimke sa priprema FK Borac u Turskoj, odakle će izvještavati naš reporter.

Kod prvog gola sve je uradio najbolji igrač utakmice, Borčevo pojačanje Almedin Ziljkić. On je kao brzi voz probio po lijevoj strani, šutirao i pogodio prečku. Na odbijenu loptu natrčao je Šikanjić i u 53. minutu pogodio za 1:0.

Konačan rezultat postavio je Almedin Ziljkić u 69. minutu iz penala. Prethodno je isti igrač sve uradio, probio ponovo po lijevoj strani i sudija Jelić nije imao dilemu - pokazao je na bijelu tačku.