"Kinđe" ostao u Laktašima! (FOTO, VIDEO)

Finale Kupa "Mirza Delibašić" pripalo je Igokei, koja je ovaj trofej podigla po peti put uzastopno. Sedmi ukupno..

Igokea Sparsi finale Kupa Mirze Delibašića 2019 u Laktašima UŽIVO prenos na BHT Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Košarkaši Igokee odbranili su naslov pobjednika Kupa Bosne i Hercegovine, koji od ove sezone nosi ime Mirze Delibašića, legende jugoslovenske i bh. košarke.

Mlada ekipa sarajevskih Sparsa je večeras dosta iskusnijem i ispostaviće se jačem protivniku parirala u uvodnim minutama meča, da bi Igosi već sredinom drugog kvartala na krilima sjajne igre Save Lešića i Marka Lukovića imali 15 poena prednosti.

U nastavku su Sarajlije dva puta dolazile na jednocifren zaostatak ali su Luković, a potom i raspoloženi Danilo Anđušić, odveli "Igose" do petog uzastopnog Kupa BiH.

IGOKEA - SPARS 78:63 (18:16, 30:19, 12:14, 18:14)!

Već sredinom prve četvrtine domaćini završnog turnira stiču sedam poena prednosti, ali Sparsi serijom 9:0 preuzimaju vođstvo koje je Igokei trojkom sa zvukom sirene vratio Anđušić na kraju perioda.

Sredinom drugog perioda, Igokea po prvi put stiče dvocifrenu prednost. U tim trenucima Luković veže dvije trojke, a priključuje mu se i Anđušić koji trojkom donosi 12 poena viška. Ali, Sparsi se ponovo vraćaju u meč.

Ali, u posljednjem minutu druge četvrtine Robert Rikić pogađa sa distance i vraća dvocifrenu prednost na stranu domaćina, dok Milošević hvata ofanzivni skok i pogađa uz faul i koristi slobodno bacanje, za 48:35 na kraju prvog poluvremena.

Gosti su u nastavku ponovo "istopili" prednost Igokee, ali su Luković i Anđušić ponovo bili tu da odvedu svoj tim do petog uzastopnog trofeja koji od ove sezone nosi ime po popularnom "Kinđetu".

Najefikasniji kod Igokee bili su Luković sa 21 i Lešić sa 20 poena, dok je Anšuđšić postigao 14 poena.

Kod Sparsa Nemanja Protić sa 15, Fahrudin Manjgafić sa 11 i Draško Albijanić sa 10 poena.

Pogledajte fotografije koje je naš reporter zabilježio u Laktašima. Tu je i video snimak dodjele trofeja.

Strijelci

Igokea: Lešić 20, Adamović, Milošević 8, Radivojević 2, Vilijams 2, Musić 5, Talić, Džeret, Ilić 2, Anđušić 14, Rikić 2, Luković 21.

Spars: Vrabac 8, Zahiragić, Albijanić 10, Bajramović 8, Jovanović 4, Hasandić, Bašić, Durmo, Manjgafić 11, Kamenjaš 4, Grubelić 3, Protić 15.

IZ MINUTA U MINUT

40' Kraj utakmice, pobjede Igokee, 78:63.

38' Igokea igra "duge" napade i rutinski privodi utakmicu kraju.

37' Vilijams hvata lob pas Anđušića i zakucava sa dvije ruke. Već u narednom napadu zakucavanje Lešića. Kup Mirza Delibašić će ostati u vlasništvu Igokee, 73:56.

35' Luković vodi Igose prema novom trofeju u Kupu BiH, već je stigao do 21 poena, 69:54.

35' Odličnu utakmicu igra i Anđušić, njegova nova trojka iz ranog napada, 67:54. Serija 7:0 za Igokeu. Tajm aut za Sparse.

34' Luković ponovo odličan na skoku u napadu, pogađa uz faul, 64:54.

33' Snažan start Sarajlija, sa distance pogađa i Jovanović. Ipak, nalet gostiju smiruje Luković. Igokea na osam poena prednosti, 62:54.

31' Lijepa akcija Sparsa, lopta u "korneru" pronalazi Manjgafića koji pogađa dno mrežice, 60:52.

-treća četvrtina-

30' Trojkom odgovara i Igokea, jubilarnom desetom, ovaj put Musić, 60:49.

28' Protić veže dvije trojke, Sparsi na jednocifrenom zaostatku, 57:49.

26' Milošević aktivan na ofanzivnom skoku i promašaj Lešića ubacuje u obruč, Protić pogađa za Sparse, 53:39.

23' Luković pogađa svoju treću trojku, osmu za Igokeu, 51:37.

22' Albijanić nakon dobre igre u tranziciji postiže prve poene u drugom poluvremenu, 48:37.

-prvo poluvrijeme-

20' Na ulasku u posljednji minut druge četvrtine Robert Rikić pogađa sa distance i vraća dvocifrenu prednost na stranu domaćina, a Lešić sa penala postiže tri poena dok Milošević hvata ofanzivni skok i pogađa uz faul i koristi slobodno bacanje, 48:35.

19' Sedam vezanih poena za Sparse, 40:32. Tajm aut Dragan Nikolić.

18' Sjajna druga četvrtina za Igokeu, pogotovo za Anđušića i Lukovića. Bek pogađa novu trojku, i drži svoj tim na distanci, 40:28.

16' Anđušić vodi Igose na 12 poena prednosti, 37:25. Tajm aut Spars.

15' Marko Luković veže dvije trojke, Igokea ima deset poena prednosti,35:25.

13' Ekipe se smjenjuju u vođstvu, Danilo Anđušić koristi tri slobodna bacanja nakon što je fauliran na šutu za tri poena, 27:23.

12' Sparsi solidno otvaraju drugi kvartal, prvi put imamo neriješen rezultat, 20:20.

-prva četvrtina-

Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

10' Danilo Anđušić trojkom sa zvukom sirene donosi Igokei dva poena prednosti, 18:16.

10' Dvije minute bez poena iz igre. Lešić je bio precizan sa linije slobodnih bacanja, ali i dalje minimalna prednost za Sarajlije, 15:16

8' Veteran Kenan Bajramović na niskom postu sa lakoćom riješava leđima protiv Dalibora Ilića, 13:15.

7' Treća trojka za Igokeu danas, ovaj put Đorđe Milošević, 13:13.

6' Serija Sparsa 9:0 nakon tajm auta, 10:13.

5' Prvi poeni na meču za Draška Albijanića, ali i za Protića. Sparsi vežu dva uspješna posjeda, 10:8.

4' Prve poena za Igokeu nakon skoro četiri minuta igre postiže Lešić, novom trojkom. Krilni centar potom presjeca pas Jovanovića i poentira polaganjem od tablu nakon kontranapada, 10:4. Već je na osam postignutih poena.Tajm aut Sparsi.

2' Lijepu akciju Sparsa poenima završava Kenan Bajramović, prvo vođstvo za Sarajlije, 3:4.

1' Već u prvom napadu Sava Lešić pogađa trojku, a na isteku prvog minuta Vrabac pogađa oba slobodna bacanja, 3:2.