Barsa ne igra, ali Mesi kida!

Het-trik Argentinca za pobedu Barselone u Sevilji. Šampion je dva puta gubio, ali je zahvaljujući Lionelu Mesiju pobedio.

Kada Lionel Mesi ima dan, Barsa nema šta da brine.

Tako je bilo u Sevilji, gde je prepun "Ramon Sančez Pichuan" verovao u pobedu svog tima, dva puta se radovao vođstvu domaćina, ali im je maestralni Argentinac sa tri komada srušio snove.

Sevilja - Barselona 2:4 (2:1)!

Tri gola Mesija i to kakva! Prvi iz prelepog voleja, drugi sa ivice šesnaesterca pod prečku i treći, kada je do izražaja došla snalažljivost i prefinjen osećaj za gol.

Krenimo redom, jer je Sevilja dva puta vodila…

Visam Ben Jeder je povukao kontru u 22. minutu. Imao je dva rešenje, da odigra levo ka Pablu Sarabiji ili da loptu odloži na desnu stranu, gde je napad u stopu pratio Hezus Navas. Odluka je pala na Navasa, koji je imao i više prostora, što mu je bilo dovoljno da sjajan napad završi golom.

Prvo vođstvo Sevilje nije potrajalo, svega četiri minuta. Barselona je uzvratila minijaturom Lionela Mesija, čiji je volej sa 13-14 metara posle centaršuta Ivana Rakitića bio neodbranjiv za Tomaša Vaclika. Školski primer!

Neshvatljivo je odbrana Barse ostavila Gabrijela Merkada samog u kaznenom prostoru u 42. minutu. Sarabija je, istina, jedva sprečio loptu da ne ode u gol-aut, uspeo je da je "zavrne" pravo do Argentinca, kome posle nije bilo teško da zatrese mrežu favorita.

U drugom poluvremenu Barselona je zahvaljujući Mesiju napravila potpuni preokret.

Prvo je sa ivice šesnaesterca u 67. minutu loptu smestio tik ispod prečke u mrežu, da bi u 85. pokupio odbijenu loptu i potpuno preokrenuo rezultat. Luis Suarez je u trećem minutu sudijske nadoknade samo potvrdio pobedu Barse za plus deset u odnosu na Atletiko Madrid.

Alaves se kocka sa mestom koje vodi u Evropu, pošto je kod kuće odigrao samo 0:0 sa Seltom, koja se bori za opstanak. Domaćem timu je to drugi uzastopni remi, dok su gosti osvojili bod posle dva uzastopna poraza.

Darko Brašanac je bio u startnoj postavi Alavesa, a zamenjen je u 75. minutu.