Borcu posjed i igra, Širokom rezultat (FOTO,VIDEO)

Banjalučani su na Gradskom stadionu u revanš meču četvrtfinala Kupa BiH bili bolji rival, ali pobjedu su slavili gosti iz Širokog Brijega.

Kup BiH Borac - Široki Brijeg live stream uživo prenos (Arena sport 18.00) Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Borac je večeras imao više od "igre", ali je gostima  jedan gol bio dovoljan da izbore plasman u polufinale Kupa BiH.

Crveno-plavi su publici, ne i Lešinarima koji ni večeras nisu bodri svoje miljenike sa sjeverne tribine, prikazali dobru i borbenu fudbalsku predstavu, ali i slabu realizaciju.

Imali su izabranici Darka Vojvodića dovoljan broj prilika da i uprkos primljenom golu izbore makar produžetke, ali je svaki put nedostajao završni pas ili sigurna završnica.

Gosti, na drugoj strani, nisu pružili mnogo u polju, ali su bolji bili za jedan gol koji je uz dosta sreće postigao Dražen Bagarić.

Borac - Široki Brijeg 0:1 (0:1) - prvi meč 1:2
/Bagarić 15/

Domaćini su odlično krenuli u meč!

Već u 12. minutu Zoran Milutinović je uputio sjajan poprečni pas za Đorđa Ćosića koji se ubacio iza leđa odbrane, ali je njegov snažan udarac prozujao pored dalje stative.

Samo nekoliko minuta kasnije nova prilka za Borac.

Nikola Mojović je uputio loptu u prostor za Sašu Kajkuta koji je izbjegao ofsjad zamku i sručio se u šesnaesterac, ali njegovo dodavanje nije pronašlo Vranješa na drugoj stativi.

Potom, hladan tuš za domaću publiku!

Gosti su se munjevito našli u polovini Borca, Stanić je lijepo pronašao Dražena Bagarića koji šutira u padu i uz dosta sreće trese mrežu iza leđa Kenana Topolovića nakon 15 minuta igre.

FK Borac - NK Siroki Brijeg 0-1
Izvor: Dailymotion/viralwebclips

U narednih deset minuta - otvoren meč i nekoliko prilika na obje strane.

Mrežu je ponovo zatresao Bagarić, ali je pogodak opravdano poništen pošto se robusni napadač gostiju nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

Već na startu drugog poluvremena Darko Vojvodić vrši dvostruku izmjenu i u igru šalje Demira Jakupovića i Miloša Žeravicu, dok teren napuštaju Igor Aničić i Zoran Milutinović.

SASTAVI

Borac: Topolović, Bajić, Janičić, Dujaković, Ćosić, Danilović, Milutinović, Vranješ, Mojović, Aničić, Kajkut.

Široki Brijeg:

Bilobrk, Barišić, Babić, Eliomar, Stanić, Ćorluka, Popović, Hrkać, Bagarić, Marković, Enin.

Nakon samo četiri minuta igre u nastavku, Jakupović je imao veliku priliku da donese poravnanje.

Vladan Danilović ga je pronašao fantastičnim pasom kroz srce odbrane Širokog, a omaleni krilni fudbaler se našao "oči u oči" sa Lukom Bilobrkom, ali golman gostiju sa lakoćom zaustavlja njegov slab udarac.

U tim trenucima Borac je u potpunosti kontrolisao susret i prilike za Banjalučane su se ređale kao na traci.

Prvo je u 53. minutu odlično glavom pokušao Nemanja Janičić, a Bilobrk odlično reagovao i sačuvao svoj gol. Tri minuta kasnije Stojan Vranješ je savladao gostujućeg golmana, ali pogodak opravdano poništen zbog ofsajda.

Pogledajte...

Dobrih uvodnih petnaest minuta za Borac u nastavku je zaključio Delimir Bajić koji je bio najviši u skoku nakon kornera, ali je njegov udarac završio pored desne stative.

Banjalučani su u nastavku, čini se, ostali bez "goriva" pa su dvije posljednje "gužve" u šesnaestercu gostiju došle u nadoknadi vremena, ali se rezultat nije mijenjao.

Borac će se nakon ovog poraza takmičiti na samo jednom frontu i pokušati osvojiti titulu šampiona Republike Srpske i izboriti povratak u Premijer ligu BiH u kojoj Širobriježani vode veliku bitku za treće mjesto i plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Sloga iz Gornjeg Crnjelova i TOŠK iz Tešnja su danas već izborili plasman u polufinale.

Isto je učinila i ekipa Sarajeva koja je u Mostaru i u revanšu minimalnim rezultatom bila bolja od Zrinjskog.

IZ MINUTA U MINUT

90' Kraj meča u Banjaluci. Široki dolazi do minimalne pobjede i plasmana u polufinale Kupa BiH.

86' Sve manje vremena za Borac da dođe do preokreta.

80' Inicijativa Borca je splasnula i igra se u ovim trenucima preselila na sredinu terena.

70' Vranješ nakon polukontre u šesnaestercu pronalazi Kajkuta koji je pokušao petom ostaviti loptu za Jakupovića koji se ubacivao iz drugog plana, ali bez uspjeha.

65' Izmjena u ekipi Borca. Delimir Bajić svoje mjesto ustupa Dejanu Zariću.

60' Dvije poluprilike za Borac. Solidan centaršut Mojovića sa desne strane odbrana Širokog izbacuje u korner nakon kojeg je Bajić najviši u skoku ali njegov udarac odlazi pored desne stative.

56'Stojan Vranješ postiže gol glavom, koji je opravdano poništen zbog ofsajda.

54' Novi kontranapad Širkog.

Bagarić se probio po lijevoj strani i uputio centaršut na drugu stativu, ali Eliomar nije bio u poziciji za udarac i na koncu gubi loptu.

53'Ponovo šansa za domaćine!

Vranješ u šesnaestercu pronlazi Janičića koji solidno šutira glavom, ali Bilobrk je na visini zadatka i odbija loptu u korner.

51' Nova prilika za Borac, ali ponovo loša realizacija. Žeravica je u šesnaestercu pronašao Kajkuta koji loptu šalje visoko preko gola.

49'Danilović fantastičnim pasom kroz srce odbrane Širokog pronalazi Jakupovića koji izlazi "oči u oči" sa Bilobrkom, ali golman gostiju sa lakoćom zaustavlja  loš pokušaj krilnog napadača Borca.

46' Odmah opasna situacija ispred gola Borca.

Janičić se pokliznuo i izgubio loptu, ali Bajić ponovo u presudnom trenutku zaustavlja Bagarića.

46' Počelo je drugo poluvrijeme na Gradskom stadionu.

Darko Vojvodić odmah pravi dvije izmjene. U igru ulaze Demir Jakupović i Miloš Žeravica, dok su teren napustili Igor Aničić i Zoran Milutinović.

45' Kraj prvog poluvremena.

44' Lijep centaršut Markovića u šesnaestercu dolazi do Stanića koji loptu prima na grudi i dozvoljava Janičiću da ga "zagradi", a Topoloviću da smireno uzme loptu u naručje.

39' Danilović se oslobodio na centru i uputio pas za Aničića. Krilni napadač Banjalučana je prvi došao do lopte i pao u duelu sa dafanzivcem gostiju. Ipak, sudija Sabrija Topalović odmahuje rukom iako je bilo elemenata za prekršaj.

31' Slobodan udarac za Borac sa 25 metara nakon što je Dujaković fauliran u prodoru. Vranješ šutira preko gola.

30' Milutinović je neoprezan na svojoj polovini i gubi loptu koja dolazi do Bagarića, ali Bajić ponovo izlazi kao pobjednik iz duela sa napadačem gostiju.

21' Nova prilika za Bagarića. Napadač gostiju se našao sam u šesnaestercu, ali nije uspio da se oslobodi i šutira pored Bajića. Otvoren meč u ovim trenucima.

19' Ćosić odličnim centaršutom na drugoj stativi pronalazi Mojovića koji šutira glavom, ali Bilobrk je na prvom mjestu i sa lakoćom hvata loptu u naručje.

17' Nakon kornera Široki je postigao novi gol preko Bagarića, ali dosuđen je ofsajd.

15' GOL! Vođstvo za Široki!

Nakon velike prilike za domaćine, već u sljedećem napadu Dražen Bagarić nakon kontranapada šutira u padu i uz dosta sreće dovodi trese mrežu iza leđa Topolovića.

14' Odličan kontranapad Banjalučana!

Mojović je uputio loptu u prostor za Kajkuta koji je izbjegao ofsjad zamku i sručio se u šesnaesterac, ali njegovo dodavanje nije pronašlo Vranješa na drugoj stativi.

9' Prijeti i Borac!

Milutinović je uputio sjajan popriječni pas za Ćosića koji se ubacio iza leđa odbrane, ali je njegov snažan udarac prozujao pored dalje stative.

3' Prvi napad na meču pripao je Borcu, ali je prvi šut uputila ekipa Širokog. Stipo Marković je sa ivice šesnaesterca pokušao prizemnim udarcem, ali bez problema za Kenana Topolovića.

1' Meč na Gradskom stadionu je počeo.