Zvanično je: Lebron doživio debakl na Zapadu!

Srbi iz Sakramenta šutirali su 6/25 u nastavku crne serije započete dolaskom Barnsa, dok se "Kralj" na "svom" Istoku oprostio od plej-ofa.

Nemanja Bjelica i Bogdan Bogdanović ubacili su četiri, odnosno devet poena šutirajući skupa 6/25 iz igre rano jutros u Filadelfiji, gdje su Seventisiksersi nanijeli Sakramento Kingsima sedmi poraz u posljednjih devet utakmica - 123:114.

Siksersi, u čijim redovima su briljantni bili Džoel Embid sa 21 poenom, 17 skokova, tri asistencije i četiri blokade, odnosno Džimi Batler sa 22 poena, šest skokova, sedam asistencija i dvije ukradene lopte, na upečatljiv način produžili su najcrnji NBA niz bez plasmana u plej-of. Kingsi će naredne jeseni ući u 14. sezonu od kada su posljednji put izborili prvu rundu (2005/06).

Boban Marjanović iskoristio je svaki minut proveden na parketu i za 12 minuta upisao isto toliko poena (4/7 iz igre), sedam skokova i dvije asistencije. Bogdanović je za 26 minuta dao devet poena (4/14) , a Bjelica za 19 minuta imao je četiri poena (2/11) i šest uhvaćenih lopti.

U jednom trenutku djelovalo je da mladi tim trenera Dejva Jergera može da se, ako ništa više, bori za osmu poziciju, ali su se stvari promijenile na loše trejdom sa Dalas Meveriksima u kom je Harison Barns stigao u Sakramento. Od tog dana, "kraljevi" su počeli da ređaju poraze, a ovaj u Filadelfiji bio im je deseti u posljednjih 13 utakmica.

U 13 nastupa do pomenutog trejda, Sakramento je imao osam pobjeda i pozitivan skor sa tri utakmice zaostatka za osmoplasiranim Los Anđeles Klipersima.

S obzirom na to da su Klipersi rano jutros u "Stejpls centru" zabilježili novu pobjedu, sedmu u posljednjih deset mečeva, teško je i zamisliti scenario prema kom je moguće nadoknaditi sedam pobjeda zaostatka na 15 duela do kraja ligaškog dijela sezone.

Kada smo pomenuli Kliperse, u pobjedi nad Čikago Bulsima od 128:121, sudija je isključio obojicu trenera zbog žestoke rasprave. U svlačionice su morali i Dok Rivers i Džim Bojlen.

Istok: Milvoki 52-17, Toronto 49-20, Filadelfija 44-25, Indijana 44-25, Boston 42-27, Detroit 35-33, Bruklin 36-34, Majami 32-36, Orlando 32-38, Šarlot 31-37, Vašington 29-40, Atlanta 24-45, Čikago 19-51, Klivlend 17-52, Njujork 13-56.

Zapad: Golden Stejt 46-21, Denver 45-22, Hjuston 43-26, Portland 42-26, Oklahoma 42-27, San Antonio 40-29, Juta 39-39, L. A. Klipers 40-30, Sakramento 33-35, Minesota 32-37, L. A. Lejkers 31-38, Nju Orleans 30-41, Memfis 28-41, Dalas 27-41, Finiks 16-54.

Poput Kingsa, i Los Anđeles Lejkersi nadali su se uoči polaska na turneju po Istoku da nije sve gotovo i da je moguće stići gradskog rivala, ali se ispostavilo suprotno.

Ovog puta bez Lebrona Džejmsa, koji je vraćen na listu povrijeđenih igrača sa naznakom "dan za danom", Lejkersi su glatko poraženi od Detroit Pistonsa rezultatom 111:97, pa je "Kingov" debakl u prvoj sezoni u karijeri na Zapadu postao manje-više zvaničan.

I očigledan.

U 2019. godini, sa i bez Džejmsa, Lejkersi su zabilježili skor 10-22, a u posljednjih 13 mečeva imaju samo pobjedu više od Kingsa - četiri.

Srčani i namjereni da odbrane osmo mjesto, košarkaši Majami Hita odigrali su odlično poluvrijeme na Floridi protiv najboljeg tima Istoka, na obje strane parketa briljirao je Džastis Vinslou, ali je drugi dio igre donio dvije neprijatnosti za ekipu trenera Erika Spolstre - povrijedio se legendarni Dvejn Vejd pred kraj posljednje sezone u karijeri, a nezaustavljivi Janis Adetokunbo poveo je Milvoki Bakse ka ubjedljivoj pobjedi iz deficita od 20 poena!

Završeno je 98:113, pa će Hit morati dodatno da "zapne" u posljednjih mjesec dana kako bi izbjegao ranu eliminaciju i ponudio "Munji" oproštaj u plej-of seriji.