Ljubišić: Rumuni, neće vam biti lako u Boriku!

Autori mondo.ba Autori Bojan Jakovljević

Jedan od najboljih pojedinaca na prvoj utakmici četvrtfinala Čelendž kupa u Bukureštu bio je golman Banjalučana Bojan Ljubišić, koji je sakupio 13 odbrana među kojima i nekoliko sedmeraca.

ČSM Bukurešt - Borac m:tel, izjava Bojan Ljubišić Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Crveno-plavi su poraženi od ČSM Bukurešta rezultatom 25:19 (16:7) zahvaljujući lošoj igri u prvom poluvremenu i brojnim tehničkim greškama u napadu.

"Ušli smo sa prevelikim respektom prema ovoj ekipi koja nesporno ima veliki kvalitet. Imaju odlične igrače svjetskog kalibra, ali mislim da smo s prevelikim poštovanjem ušli u meč. Na poluvremenu smo konstatovali da u prvom dijelu nismo ličili na sebe i da možemo puno bolje. To smo sa samo devet primljenih golova u nastavku i dokazali. Pokazali smo da možemo jako da igramo, poraženi smo sa šest razlike, sigurno smo mogli još da spustimo, ali Rumunima neće biti lako u 'Boriku'. To im obećavam u svoje ime, ali i u ime mojih saigrača i stručnog štaba. Moraće dobro da se potrude za prolazak u polufinale. Vjerujem da će dvorana biti puna i siguran sam da ćemo dati maksimum da nadoknadimo zaostatak", rekao je golman Banjalučana Bojan Ljubišić nakon susreta u Rumuniji.

Popularni Hans je u drugom dijelu bio briljantan, pa je malo nedostajalo izabranicima Mirka Mikića da se potpuno rezultatski vrate u meč protiv neuporedivo bogatijeg protivnika, čiji je budžet 10-ak puta veći od Borčevog.

Mikić: Borac m:tel ima pravo na nadu u Boriku!

"Budžet koji imaju Rumuni naravno da ne igra ulogu, iako sam morao da popijem čašu vode kad mi je Mario (Blažević, trener golmana ČSM Bukurešta) pričao o tome. Ali, novac ne igra već srce i želja za pobjedom. Pokazali smo u drugom dijelu da možemo tako da igramo i žao mi je što smo, ponavljali pokazali prevelik respekt prema njima u prvih 30 minuta. Ipak, imamo aktivan rezultat, iako će naravno biti teško u revanšu. Ne kažem da ćemo dostići razliku, ali sigurno ćemo ostaviti srce na terenu".

Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

MONDO U RUMUNIJI

Ljubišić je odbacio tvrdnje da su Rumuni potcijenili Borac u drugom poluvremenu.

"Ne bih rekao da su nas u drugom poluvremenu Rumuni potcijenili već smo mi njih precijenili. Nesporno je da su iskusna i bolja ekipa od nas, ali neka oni malo sad razmišljaju o revanšu", zaključio je čuvar mreže crveno-plavih.