Heroj trke za Ligu šampiona: Het-trik Pavlovića

Sjajni srpski špic dao tri sva tri gola protiv Sutjeske i uveo APOEL u sledeću rundu kvalifikacija. Vladimir Ivić i Makabi nastavljaju u borbi za Ligu Evrope...

Apoel-pobedio-Sutjesku-Andrija-Pavlovic-dao-tri-gola Izvor: MN PRESS

Bila je ovo noć Andrije Pavlovića (25)!

Napadač kiparskog šampiona APOEL-a odigrao je najbolji meč u dresu svog novog kluba i postigao sva tri gola u trijumfu za plasman u 3. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

APOEL - Sutjeska 3:0 (2:0) /prvi meč 1:0/

Radov đak i nekadašnji prvotimac Čukaričkog i Kopenhagena došao je ovog leta na Kipar kao pozajmljen igrač Rapida iz Beča i ovog utorka dao veliki razlog treneru Paolu Tramecaniju da računa na njega.

Prvi gol dao je u 13. minutu iz odbitka, drugi u zicer situaciji sa golmanom Crnogoraca Bojanom Božovićem, a treći petom!

Tim pogocima, njegov tim je opravdao ulogu favorita i ušao u dvomeč 3. kola u kojem će čekati boljeg iz duela Karabag - Dandalk (prvi meč 1:1).  Sa druge strane, Sutjeska će u 3. kolu kvalifikacija igrati protiv boljeg iz duela Linfild - Toršavn (prvi meč 2:2).

Zajedno sa Pavlovićem, koji je odigrao pet mečeva za "A" reprezentaciju Srbije, starteri APOEL-a večeras su bili i Vujadin Savić i Uroš Matić.

Za razliku od njih, srpski stručnjak Vladimir Ivić nije zadovoljan napustio večerašnji meč, jer je njegov Makabi Tel Aviv ispao u kvalifikacije za Ligu Evrope nakon remija protiv prvaka Rumunije.

Makabi - Kluž 2:2 (1:2) /prvi meč 0:1/

Pobeda je bila neophodna izraelskom prvaku, čak je i stekao prednost golom Nika Blekmena u 14. minutu, ali je usledio preokret gostiju posle penala Emanuela Kulija u 19. i pogotka Marija Rondona u 42. za ipak nedostižnih 1:2 (u ukupnom skoru 1:3).

Makabi će u 3. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope igrati protiv ovosezonskog rivala Crvene zvezde, litvanskog prvaka Suduve, dok će Kluž igrati protiv Seltika, koji je večeras očekivao eliminisao estonski Nome Kalju, pobedom 2:0 (u ukupnom skoru - 7:0).