FMP ubjedljivo do 2-0: Mega bez šanse u Železniku

Ekipa Vladimira Jovanovića rutinski trijumfovala u malom beogradskom derbiju na "Jadranu".

FMP-Mega-98-79-drugo-kolo-ABA-lige-2019-godine Izvor: MN PRESS

Ubjedljivo kao što konačan rezultat govori, košarkaši FMP-a nadigrali su Megu i otvorili sezonu uzastopnim trijumfima.

FMP - Mega 98:79 (20:21, 34:19, 19:20, 25:19)

Samo prva četvrtina protekla je u ravnopravnoj borbi beogradskih rivala, jer je od 11. minuta domaćin krenuo u veliku seriju i do pauzu nagovijestio svoj rutinski trijumf.

Australijski krilni centar "pantera" Duop Rit postigao jer 23 poena, takođe visoki Stefan Đorđević ubacio je 20, a Marko Jeremić (14) i Aleksa Radanov (13) su uz ostatak ekipe konstantno držali ekipu Dejana Milojevića na bezbjednoj udaljenosti.

Sa druge strane, još jedan ubjedljiv poraz Mege nije spriječila dobra partija Edina Atića. To što je on sa 21 poenom, devet skokova i osam asistencija bio blizu tripl-dabl učinka nije pomoglo da Mega spriječi svoj drugi neuspjeh, poslije kojeg ostaje na skoru 0-2.

Sa druge strane, FMP je igrao mirno, kažnjavao ogroman broj grešaka gostiju (čak 22 izgubljene lopte) i bez problema priveo meč kraju.

FMP: Rit 23, Uskoković 7, Pecarski 3, Jeremić 14, Pot 7, Đoković, Radanov 13, Tejić 4, Šešlija, Ulubaj, Đorđević 20, Momirov 7.

Mega: Mišković 3, Trifunović, Atić 21, Marjanović 2, Ašćerić 6, Musić, Čarapić 4, Simonović 12, Cerovina 16, Macura, Tanasković 2, Stanić 13.

Zadar - Krka 18

U sledećem kolu "panteri" će imati šansu da produže uspešan niz na gostovanju Ciboni, dok će Mega tražiti prvu pobedu u sezoni u Hali sportova "Ranko Žeravica", protiv Zadra.