BL ČELENDŽER: Šetkić ispao, slavlje Troickog

Autori mondo.ba Autori Bojan Jakovljević

Na startu Čelendžera Banjaluka 2014, Boris Pašanski eliminisao jedinog predstavnika Bosne i Hercegovine, Aldina Šetkića - 2:0 (6:2, 6:4). Prošlogodišnji pobjednik, Slovenac Aljaž Bedene, startovao pobjedom, kao i Viktor Troicki.

BL ČELENDŽER: Šetkić ispao, slavlje Troickog Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Sarajlija Aldin Šetkić poražen je već na startu Čelendžera u Banjaluci. Bolji od jedinog bh. predstavnika bio je Boris Pašanski.

Iskusni srpski teniser veoma lako riješio je prvi set u svoju korist 6:2, da bi Šetkić u drugom setu pružio nešto ozbiljniji otpor, ali nedovoljno za izjednačenje (6:4).

Pašanski je tako nakon nešto više od sat vremena igre stigao do sigurnog trijumfa i u drugom kolu igraće protiv pobjednika duela Tristan Lamasin (Francuska) - Andreas Hajder-Maurer (Austrija).

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

ĐOKOVIĆ

U ponedjeljak su odigrana tri meča. Marko Đoković eliminisan je već na startu od Belgijanca Artura de Grefa 6:7, 1:6, iako je u prvom setu vodio 5:3. Još jedan teniser iz Belgije slavio je na početku banjalučkog Čelendžera. Kimer Kopejans bio je bolji od Riharda Bekera iz Njemačke, dok je Miljan Zekić iz Srbije savlada Hrvata Antu Pavića 2:6, 6:2, 7:6.

U prvom današnjem meču na glavnom terenu, prošlogodišnji pobjednik Aljaž Bedene savladao je Rusa Valerija Rudneva rezultatom 2:1.

Slovenac je prvi set riješio u svoju korist 6:4, da bi ruski teniser uzvratio u drugom setu 6:3. Ipak, Bedene je u odlučujućem setu odigrao kako se od njega očekuje, rivalu prepustio svega dva gema i stigao do pobjede na otvaranju turnira.

Viktor Troicki savladao je Hrvata Nikolu Mektića 6:4, 7:5.

Srpski teniser u prvom setu imao je sedam asova, dobro ga je služio servis, ali je iskoristio tek jednu od osam brejk lopti, što je bilo dovoljno za osvajanje prvog seta rezultatom 6:4.

Mnogo više uzbuđenja viđeno je u drugom setu. Troicki je nastavio sa sjajnim servisima, dodao još deset as udaraca i na 6:5 uspio da dođe do brejka i završi meč. Hrvatski teniser imao je tri prilike da oduzme servis Troickom, ali nije uspio.

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević Prvi nosilac turnira Blaž Rola izgubio je drugi set od Hrvata Dine Marcana (2:6), ali je dobio prvi i treći (6:4, 6:2) i plasirao se u drugo kolo, gdje će mu rival biti Španac Ruben Ramirez Hidalgo.

U posljednjem meču dana, drugi nosilac Albert Ramos-Vinolas iz Španije savladao je srpskog tenisera Nikolu Milojevića 6:2, 6:4.

Nikola Milojević (Srb) - Albert Ramos-Vinolas (Špa) 2:6, 4:6

Pobjedniku turnira vrijednog 75.000 dolara (+ hospitaliti) pripašće 100 ATP poena, a ljubitelji tenisa mečeve mogu da prate uživo u parku "Mladen Stojanović", ali i putem interneta.

Osim rezultata svih mečeva, TK Mladost i Teniski savez RS omogućili su svima koji žele da uživo gledaju mečeve sa centralnog terena i to putem sajtova www.banjaluka-challenger.com i www.tenisrs.org.