Mala škola košarke MZT u Laktašima

Košarkaši Igokee, nakon najslabije partije ove sezone, poraženi su na domaćem parketu od skopskog MZT 61:76 (13:20, 16:20, 18:16, 14:20) u 9. kolu regionalne ABA lige.

Iako su najavljivali pobjedu u derbiju začelja protiv MZT, košarkaši Igokee doživjeli su pravi debakl od makedonske ekipe u Laktašima.

IGOKEA - MZT 61:76 (13:20, 16:20, 18:16, 14:20)

IGOKEA: Jeremić 8, Torlak 3, Jorović 8, Knežević, Milošević 6, Radukić 3, Drenovac 2, Bunić 9, Zlovarić, Džons 11, Dragović 9, Živanović 2.

MZT: Stojanovski 20, Dikson 2, Stajić, Klasen 5, Mekić, Lučić 15, Simonovski 12, Mladenovski, Marinković 12, Nikolovski, Cvetković 10.

Gosti su Aleksandrovčanima održali istinski čas košarke, ne dozvolivši timu Vlade Jovanovića niti jednom da ozbiljnije zaprijeti.

Sam podatak da je u redovima Igokee jedino Amerikanac Džonatan Džons imao dvocifren učinak (11 poena), dovoljno govori kako su igrali domaći košarkaši.

Sa druge strane, Makedonci su u Laktaše doputovali sa svega 11 igrača, sedam ih se upisalo u strijelce, a meč su čak petorica završila sa 10 i više poena - Damjan Stojanovski 20, Uroš Lučić 15, Marko Simonovski i Ivan Marinković po 12, te Aleksandar Cvetković 10.

Igokea je ostala na skromne dvije pobjede u devet mečeva, dok je MZT ovo bio treći trijumf u sezoni.

U nastavku prvenstva Aleksandrovčane očekuje nešto povoljniji raspored, a u sljedećem kolu dočekaće posljednjeplasirani Levski iz Sofije, koji jedini ima lošiji učinak (1-7).

Cedevita - Crvena zvezda Telekom 20.30

TABELA: Budućnost 8-1, Crvena zvezda Telekom 8-0, Cedevita 6-2, Krka 5-4, Olimpija 5-4, Mega Vizura 5-4, Solnok 5-4, Metalac 4-5, Partizan 4-4, MZT Skoplje 3-6, Igokea 2-7, Zadar 2-7, Cibona 3-5, Levski 1-7.

TOK UTAKMICE

ČETVRTA ČETVRTINA

Nikako košarkaši Igokee nisu mogli da vežu nekoliko dobrih napada, kako bi bar zaprijetili i ugrozili prednost gostiju. Čak su pet minuta prije kraja igrači MZT uspjeli i da nadmaše svoje naubjedljivije vođstvo i naprave 16 poena prednosti 49:65! Na kraju, 61:76.

TREĆA ČETVRTINA

Ništa se nije promijenilo ni po dolasku sa odmora. Košarkaši MZT nastavili su sa sjajnom igrom kažnjavajući svaku grešku domaćih igrača i, stiče se utisak, sa lakoćom su održavali dvocifrenu prednost. Raspoloženom Lučiću pridružili su se sjajni Damjan Stojanovski (15 poena) i Ivan Marinković (10). Iako je Igokea treću dionicu riješila u svoju korist 18:16, Makedonci u odlučujuću četvrtinu ulaze sa devet poena prednosti.

DRUGA ČETVRTINA

Nešto više od dva minuta u drugoj četvrtini nije bilo poena, a onda su Makedonci serijom 5:0 stigli do najveće prednosti u dotadašnjem dijelu meča 13:25. Nikola Dragović trojkom je prekinuo niz poena gostiju, a Đorđe Drenovac (dva poena) i Đorđe Milošević (jedno od dva slobodna bacanja) približili Aleksandrovčane na 19:25. Kada se činilo da će Igokea doći do svoje igre, ponovo je uslijedio period bez poena. Jednostavnom i efikasnom igrom gosti su održali prednost do kraja poluvremena i na veliku pauzu otišli sa visokom prednošću 29:40.

PRVA ČETVRTINA

Košarkaši MZT ušli su rasterećeno u ovaj meč, što je donijelo visok procenat ubačenih poena makedonskog tima u prvoj dionici meča. Zanimljivo je da je prvi faul na utakmici viđen tek nakon pet minuta igre, a u osmom minutu i prvi tajm-aut, nakon što su gosti napravili seriju 6:0 i poveli 15:9. Nastavili su košarkaši MZT sa boljom igrom i minut kasnije imali već "plus devet" - 11:20. Uroš Lučić kod gostiju ubacio je sedam poena u prvih 10 minuta, za vođstvo 20:13 na kraju prve dionice.