KUP BiH: Velika pobjeda Borca u Sarajevu

Sarajevo-Borac 1:2, u četvrtfinalnoj utakmici Kupa Bosne i Hercegovine.

KUP BiH: Velika pobjeda Borca u Sarajevu Izvor: Samir.Cacan/MONDO

Izvor: Samir.Cacan/MONDO

Veliko iznenađenje priredili su fudbaleri Borca pobjedom protiv Sarajeva u gostima 2:1 u prvom meču četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine.

Pred polazak u Sarajevo u utorak tek dvije TV ekipe ispratile su Borac na meč sa finansijski i igrački najmoćnijom ekipom u Bosni i Hercegovini.

Igrači su uglavnom govorili kako bi bili prezadovoljni i remijem pošto je revanš na Gradskom stadionu. Ipak desilo se suprotno Borac je pobijedio u gostima i krupnim koracima ide ka polufinalu.

Tim Mehe Kodre imao je više od igre i više šansi od gostiju, ali su igrači Borca mudro igrali i šanse koje su im se ukazivale koristi na najbolji mogući način.

Joco Stokić istakao se asistencijama, a golove su postigli Jevtić i Subić.

Prvi gol na meču postigao je Jevtić glavom u 36. minutu na asistenciju Joce Stokića. Bio je to prvi udarac gostiju u okvir gola Sarajeva.

Domaćin je poslije 10 minuta igre u drugom poluvremenu došao do izjednačenja. Strijelac Okić, nakon asistencije Velskoskog.

Borac je do novog vođstva došao golom Aleksandra Subića u 69. minutu. Ponovo je asistent Joco Stokić.

Drugi udarac Banjalučana u okvir gola i drugi pogodak!

U 90. minutu sudija Čuić svira penal za Sarajevo. Ipak nakon asistencije pomoćnika, promijenio je odluku. U napadu prije sporne situacije Okić promašio prazan gol.

SARAJEVO: Bandović, Protić, Barić, Kovačević, Stojčev, Okić, Velkoski, Tatomirović, Duljević, Cimirot, Radovac.

BORAC: Ružić, Pilipović, Jevtić, Predragović, Jović, Stokić, Subić, Kostić, Bečelić, Grujić, Radinović.

Meč prati oko šest hiljada gledalaca. Među njima i grupa od pedesetak navijača gostujuće ekipe.

KUP BIH: ČETVRTFINALE

Zrinjski - Velež 2:2 (1:1)