Remi Borca i Mladosti za brigu Jagodića

Borac i Mladost Doboj Kakanj remizirali 1:1 na Gradskom stadionu u vrlo uzbudljivom meču poslije kojeg i jedni i drugi mogu biti (ne)zadovoljni.

Borac-Mladost 1:1 Izvor: Goran Arbutina/MONDO
...
Izvor: Goran Arbutina/MONDO

Poslije pobjede u prvom i remija u gostima u drugom kolu banjalučki Borac je u subotu upisao još jedan remi, protiv Mladosti Doboj Kakanj na Gradskom stadionu.

Borac - Mladost 1:1.

Potpuno zaslužen remi, iako je malo nedostajalo da Borac kiksne na svom terenu i upiše prvi poraz.

Da golman Ružić nije bio raspoložen, gosti iz okoline Kaknja odnijeli bi sav plijen, a to ne bi bilo nimalo nezasluženo jer su čitavu utakmicu igrali vrlo disciplinovano i stvarali dobre šanse.

Posljednju, ali i najbolju neiskorištenu imao je osamnaestogodišnji rezervista Kulović koji se u petom minutu sudijske nadoknade našao sam pred Ružićem koji je dve minute prije toga odličnom intervencijom spasio gol nakon pokušaja Anela husića. Kulović je u situaciji jedan na jedan pokušao da lobuje Ružića i uspio, ali je lopta otišla pored gola.

Nekoliko minuta prije toga i rezervista u redovima Borca, Savanović, mogao je da odluči meč, praktično je sa četiri metra poslije gužve u petercu trebao samo da gurne loptu pored savladanog Hadžića koji je već bio na zemlji. Loptu jeste uspio da šutira u padu, ali je ona otišla pored desne stative gostujućeg gola.

Borac je u subotu dobro krenuo u pohod na nova tri boda i na vrijeme postigao gol, igrao se 29. minut kada je Runić glavom matirao Hadžića poslije dobro izvedenog slobodnog udarca Stojanovića, kojem je ovo bio debi u crveno-plavom dresu.

Nije međutim Borac imao potpunu kontrolu igre, gosti su vrlo dobro koristili sve rupe u odbrani i brzim kontranapadima kontrolisali nonšalantnost pojedinih igrača Borca.

Prvo poluvrijeme pripalo je Borcu, ali već na samom početku drugog Mladost je mogla do izjednačenja, ali Ružić nekoliko puta interveniše i omogućava svojoj odbrani da na kraju otkloni opasnost.

Koljić se isticao pokušajima u napadu, Stojanović se trudio u sredini, ali nedostajala im je podrška ostalih igrača, prije svega Subića, čija je uloga na ovom meču svedena na klasičnog beka . Nije bilo onih njegovih karakterističnih prodora po lijevoj strani, a mučio se i sa prodorima protivnika po njegovoj strani.

Gosti su stvorili blagi pritisak u nastavku i on je urodio plodom u 70. minutu. Rizvanović je prvo odlično izveo slobodan udarac i namučio Ružića koji je odbio loptu u korner, a poslije tog udarca iz ugla stigao je i gol. Kovač se najbolje snašao u gužvi i pogodio za izjednačenje.

Kako je utakmica odmicala, gosti su imali sve više prostora, a izostala je i neka ofanziva Borca u finišu utakmica.

Borac jeste pokušao da stvori neku bolju priliku, ali je ostavio mnogo prostora za kontranapade gostiju i samo sreća je spasila Banjalučane da ne budu kažnjeni bukvalno u posljednjim trenucima utakmice.

SASTAVI:

Borac: Ružić, Saničanin, Ilić, Predragović, Jović, Stojanović, Koljić, Subić, Bečelić, Radinović, Runić

Mladost DK: Hadžić, Dilaver, Hasić, Musić, Hrelja, Rizvanović, Delić, Kovač, Husić, Ramović, Isaković

TOK UTAKMICE:

Prilično slaba posjeta na Gradskom stadionu

Prvi korner za Borac u 3. minutu, ali bez opasnosti

Na Gradskom stadionu nema više od 1000 ljudi

9' Mladost imala dobru kontru ali loš centaršut i lopta otisla preko gola

12' Stojanovic sa lijevog ugla šesnaesterca autirao iz slobodnjaka ali pogodio vanjski dio mreže

19' dobra akcija Mladosti ali se Hrelja spetljao na drugoj stativi, nije dobro primio loptu

Ipak u nastavku akcije Delić iz daljine ali pravo u ruke Ruzića

Bio je to prvi sut gostiju u okvir gola

23' Šut Predragovića izblokiran

Goool!

29 minut. Runić glavom poslije odličnog slobodnjaka Stojanovića sa desne strane

31' Predragović sa 25 metara u golmana

Odmah u sljedećem napadu umalo izjednačenje, Dilaver sa pet metara ali sa igračem na ledjima šutirao pored gola

33' Opasan centaršut Mladosti ali odbrana Borca nekako otklanja opasnost

Transparent Lešinara: Zločin traje al' ne gubimo vjeru, duvaće oluja u suprotnom smjeru.

42' Odlična prilika za Jovića koji je dobio pas Radinovića iza odbrane Mladosti, ali prije nego što je uputio udarac jedan igrac gostiju je intervenisao i lopta došla do golmana Hadzica

Vec u sljedecem napadu dobar prodor Koljića po lijevoj strani, na kraju odbrana presjekla prizeman centaršut

Poluvrijeme u Banjaluci.

Drugo poluvrijeme u Banjaluci počelo dobrom prilikom za Borac, kada je Jović poslije dobre akcije sa Subicem i Ilicem šutirao glavom preko gola.

U Borcu umjesto Predragovića ušao Jandrić

48' Mladost u stopostotnoj prilici, a Ružic nekoliko puta intervenisao i odbrana Borca poslije velike gužve izbila loptu..

50' Ilić ukrao loptu defanzivcu Mladosti i dodao Koljicu koji odmah iz trka šutira nekoliko metara od desne stative golmana Hadžica.

58' Odlican sut Koljića iz daljine, ali golman krajnjim naporom brani. Aplauzi sa tribina za ovaj pokušaj

59' Mladost pokušala šutom i daljine ali neprecizno.

Od 60' kod gostiju umjesto Hrelje Kulović.

67' Korner za Mladost, ali faul u napadu

68' Umjesto Stojanovića, asistenta za gola i to na debiju u dresu Borca, u igri je Djordjilovic

69' Rizvanovic odlično šutira iz slobodnjaka sa 25 metara, a Ružic odbija jedva u korner

Gol za Mladost iz tog kornera u 70 minutu.Strijelac Mirza Kovač.

74' Loš pokušaj Radinovića iz slobodnog udarca sa nekih 26-27 metara

75' kratak prekid zbog uključenih prskalica na terenu

76' Hasić odlično sutirao sa 13-14 metara iskosa u suprotan ugao ali Bečelic izblokirao glavom u korner.

81' Dobar dribling Ilica koji je izbacio čuvara i šutirao iskosa sa desne strane, ali malo pored gola

81' umjesto Ilica ušao Savanovic u ekipi Borca.

88' Stopostotnu šansu promašio Savanović. Poslije centaršuta s lijeve strane i gužve golman već pao ali Savanovic u padu sa samo 4 metra šutira pored stative

89' Igrači Borca reklamirali igranje rukom, ali sudija Antoni Bandic nije pokazao na bijelu tačku.

Utisak je da je ipak napucana lopta i da nije bilo namjere.

92' Centaršut s desne strane, Ružic odbija do Dilavera, a njegov šut izblokiran u korner. Odlična prilika za goste.

93' Anel Husić šutira sa lijeve strane iskosa u šesnaestercu odlično brani Ružić.

95' Odlična kontra Mladosti Kulović sam pred Ružićem, pokušao da ga lobuje, ali lopta odlazi pored gola.

KRAJ U BANJALUCI: BORAC-MLADOST 1:1