Kasno Iguain u Bolonju stiže

Argentinac Gonzalo Iguain postigao dva gola u duelu sa Bolonjom, ali tek da ublaži poraz Napolitanaca.

Bolonja je u nedjelju ostvarila tek petu pobjedu ove sezone, ali veliku pobjedu kojom se odmakla sa dna tabele, a u isto vrijeme dojučerašnjeg lidera Serije A spriječila da ponovo zasjedne na vrh.

POVEZANE VIJESTI

Napoli je na Renato Del'Ara stadion u Bolonji došao sa namjerom da pobjedom povrati lidersku poziciju, koju mu je u subotu uveče golčinom iz slobodnjaka preoteo Adem Ljajić i njegov Inter.

Međutim, umjesto toga Napoli je prekinuo niz od 18 poraza u svim takmičenjima, odnosno 13 u Seriji A.

Za to su se pobrinuli raspoloženi Matija Destro, koji je dva puta tresao mrežu Pepe Reine, ali i odlični golman Antonio Mirante koji je u nekoliko navrata „iznervirao“ Gonzala Iguaina i njegove saigrače.

Samo tri puta šutnula je Bolonja u okvir gola Napolija u prvih 45 minuta, ali to joj je bilo dovoljno za vođstvo 2:0.

Napolitance je u 14. minutu načeo Matija Destro, napadač za koga poslije ovog ljeta nije bilo mjesta u Romi, a sedam minuta kasnije defanzivac Rosetini neometan je skočio poslije kornera i matirao glavom Reinu koji je poslije toga galamio na svoje saigrače.

Ni Španac se, međutim, nije proslavio u nastavku susreta. Poslije ofanzive Napolije početkog drugog poluvremena i odličnih odbrana Mirantea, Bolonja je izvela lijepu akciju, a Destro je iz prve šutirao. Reina je dirao loptu, ali nedovoljno i ona je završila u mreži, a Reina sa glavom u travi.

Najbolji napadač Napolija Gonzalo Iguain promašio je sve što se promašiti može, sve do 87. minuta, a onda je proradio. Dobro ubacivanje Alana spretno je proslijedio u mrežu za svoj 13. pogodak ove sezone.

Probuđena je nada Napolija da može da nešto uradi, a na isteku 90. minuta ponovo Iguain trese mrežu. Hamšik je asistirao, Argentinac se namjestio i odmah šutirao pored Mirantea, a zatim pojurio po loptu koju je ponio na centar. Ipak, bilo je kasno. Prekasno.

Napoli je poslije ovog poraza ostao na drugoj poziciji, ali bi ga Fiorentina mogla prestići ukoliko danas savlada Udineze.