To može samo Mitar: Asistencija, gol, crveni!

Aleksandar Mitrović postao je tek šesti fudbaler u istoriji Premijer lige kojem je na jednom meču uspelo da asistira, postigne gol i potom bude isključen.

U 19. minutu sjajno je asistirao Đorđiniju Vajnaldumu za 1:0.

U 39. minutu još bolje je reagovao na centaršut Muse Sisoka i pogodio glavom za 2:0.

2-0 Alexandar Mitrovic Goal - Newcastle vs...by football3live

U 67. minutu suludo je startovao na Danija Rouza, umalo ga teško povredio, i sasvim zaslužio crveni karton pri rezultatu 2:1.

Aleksandar Mitrović u svom stilu oprostio se od Premijer lige, nakon što je postigao deveti gol i upisao četvrtu asistenciju u prvoj sezoni od dolaska u Njukasl iz Anderlehta. Njegov pogodak za 2:0 u meču sa Totenhemom bio je jubilarni, 1.000. ove sezone u Premijer ligi, ali je potom usledilo i njeogovo drugo isključenje.

Pogledajte sve najzanimljivije detalje.

All Goalls & Highlights HD - Newcastle Utd 5...by SportsToday

Mitrović je prvi put isključen u 4. kolu, 29. avgusta, protiv Arsenala, a prethodno je u prva dva kola dobio dva žuta kartona. Potom, nakon što je odradio kaznu od dve utakmice, promenio je stili igre i ponašanja, pa je od 6. do 38. kola dobio samo dva žuta kartona.

Danas je zaista preoštro startovao na Rouza, nagazivši mu stajnu nogu i malo je nedostajalo da levi bek Totenhema bude ozbiljno povređen.

Isključenije Mitrovića nije zaustavilo "svrake", koje su – kada je već postalo jasno da ispadaju u Čempionšip – ostvarile najubedljiviju pobedu u sezoni, 5:1, i promovisale Arsenal u drugoplasirani tim u ligi.