Vaterpolisti Banjaluke potopili Somborce (FOTO)

Na otvaranju nove sezone u Prvoj B ligi Srbije, grupa Sjever, vaterpolisti Banjaluke na Gradskom olimpijskom bazenu deklasirali Polet iz Sombora 15:2 (4:0, 3:1, 2:1, 6:0).

Banjaluka Polet Sombor 15:2 vaterpolo B liga Srbije Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Ekipa Slobodana Grahovca na sjajan način otvorila je novu sezonu u Prvoj B ligi Srbije, grupa Sjever.

Vaterpolisti Banjaluke na Gradskom olimpijskom bazenu deklasirali su u prvom kolu Polet iz Sombora 15:2, po četvrtinama 4:0, 3:1, 2:1, 6:0, a najefikasniji u redovima domaćih bio je Stefan Šobić sa četiri pogotka.

Furiozno su domaći vaterpolisti otvorili susret i već nakon prve četvrtine stekli nedostižnu prednost od četiri gola, koja im je omogućila da mirnije odigraju preostali dio susreta.

U drugoj i trećoj četvrtini gosti iz Srbije su koliko-toliko parirali Banjalučanima, ali je posljednji kvartal ponovo donio sjajnu igru domaćih vaterpolista, koji su čak šest puta tresli mrežu rivala, a svoju su uspjeli da sačuvaju, za konačnih 15:2.

Banjalučani će u drugom golu gostovati višestrukom srpskom šampionu i nekadašnjem prvaku Evrope Bečeju.