Hajrović osigurao pobjedu BiH u Talinu

Bosna i Hercegovina je pobjedom u Talinu nad Estonijom (1:2) okončala kvalifikacije za Mundijal, ali je trećim mjestom na tabeli Grupe H ostala bez plasmana u baraž. Belgija ide direktno u Rusiju, a Grčka u doigravanje.

Estonija - BiH 1:2 Izvor: Anadolija/Denis Zuberi

"Zmajevi" su porazom u pretposljednjem kolu od Belgije (3:4) na "Grbavici" ostali bez šansi da se domognu plasmana u baraž, ali su u utorak uveče u Talinu smogli snage da se pobjedom oproste od ovog ciklusa kvalifikacija.

Čovjek odluke za BiH na stadionu "Le Kok" bio je vezista Verdera iz Bremena Izet Hajrović, koji je postigao oba pogotka za "zmajeve". Prvi u 48. minutu nakon ispucavanja Asmira Begovića i greške odbrambenih fudbalera Estonije, a pobjednosni u 84. minutu nakon asistencije Edina Džeke.

...
Izvor: Dailymotion

Od "zmajeva" se ovom utakmicom oprostio i napadač Vedad Ibišević, a istekao je i ugovor aktuelnom selektoru Mehmedu Baždareviću, koji od večeras više nije kormilar BiH...

Belgija je rutinski savladala Kipar (4:0) i potvrdila dominaciju u Grupi H, a kuriozizet ove utakmice je da su strijelci bili braća Azar - dva puta je pogađao Eden, a jedanput Torgan.

Twitter Embed Code

Istim rezultatom 4:0 protiv Gibraltara, selekcija Grčke je ovjerila plasman u doigravanje...

/Torosidis 32, Mitroglu 61, 63, Janiotis 78/

TABELA: Belgija 28, Grčka 19, Bosna i Hercegovina 17, Estonija 11, Cipar 10, Gibraltar 0.

TOK MEČA

90' - Još nekoliko minuta sudijske nadoknade...

...

84' - GOOOL! Ponovo vodi BiH i ponovo je strijelac Izet Hajrović! Njegov peti gol u dresu "zmajeva", a ovoga puta asistirao mu je kapiten Edin Džeko.

80' - Sjajno je intervenisao Asmir Begović i spriječio preokret. Šutirao je Sim Luc iz slobodnog udarca sa 20 metara.

...

75' - GOOOL! Izjednačenje! Strijelac pogotka za Estoniju bio je Ilja Antonov!

71' - Edin Džeko je asistirao Kenanu Kodri, ali je estonski golman uspio da odbrani njegov šut.

65' - Izmjena u ekipi BiH, umjesto Vedada Ibiševića, koji je najavio oproštaj od "zmajeva" poslije ovog dvoboja u Talinu, u igri je kapiten Edin Džeko.

60' - U posljednjih nekoliko minuta, Estonci su preuzeli inicijativu, ali nisu stvorili neku dobru šansu ispred gola BiH.

51' - Žuti karton za Vedada Ibiševića.

...

48' - GOOOL! "Zmajevi" vode protiv Estonije, strijelac je bio Izet Hajrović poslije greške odbrane domaćina!

46' - Nastavljen je meč na stadionu "Le Kok" u Talinu.

- poluvrijeme -

45' - Napadač domaćina Sim Luc je šutirao iskosa sa lijeve strane, ali je odlično odbranio Asmir Begović.

39' - Odlična prilika za estonske fudbalere, ali Sergej Zeljov nije bio precizan.

...

37' - Najbolja šansa za BiH u dosadašnjem dijelu meča, koju je upropastio Vedad Ibišević poslije sjajne asistencije Harisa Medunjanina. Ibišević je gledao u sudiju da vidi da li je u pitanju bio ofsajd, pa je njegov šut odbranio estonski golman.

30' - Bez opasnosti ispred golmana BiH Asmira Begovića.

23' - "Zmajevi" imaju feći posjed lopte, ali bez konkretnih prilika u Talinu.

13' - Prekid zbog bakljade navijača BiH.

7' - Sergej Zenjov se našao u poluprilici, ali je uz pomoć bloka, manje-više rutinski intervenisao Asmir Begović.

1' - Ruski sudija Vladislav Bezborodov dao je znak za početak utakmice u Talinu, sretno "zmajevi".

ESTONIJA: Aksalu, Pikk, Kait, Antonov, Anier, Zenjov, Luts, Klavan, Mets Baranov i Teniste.

BOSNA I HERCEGOVINA: Begović, Sušić, Cocalić, Zukanović, Kolašinac, Cimirot, Krunić, Medunjanin, Hajrović, Kodro i Ibišević.