Kapiten kapitenski, za 10. trijumf Intera

Golovima Maura Ikardija "nerazuri" savladali Atalantu 2:0 (0:0) i preuzeli drugu poziciju od Juventusa.

Derbi Lombardije između Intera i Atalante riješio je kapiten domaćih Mauro Ikardi, koji je sa dva gola donio deseti trijumf svom timu i povratak na drugo mjesto na tabeli.

Prošle godine tim iz Bergama doživio je pravu rezultatsku katastrofu na "Đuzepe Meaci" (1:7), a ako mu je za utjehu, večeras su domaći postigli "samo" dva gola.

INTER - ATALANTA 2:0 (0:0)

Po jedna prilika viđena je u prvom poluvremenu. Samir Handanović uspio je da ukroti udarac Hansa Hatebura, dok je Ikardi iz odlične pozicije šutirao u Etrita Berišu.

U 40. minutu domaći su tražili jedanaesterac. Rafael Toloi malo je povukao Maura Ikardija, koji je bio u naletu, Argentinac je pao, ali je arbitar Mikael Fabri samo odmahnuo rukom.

Uspjela je Atalanta da neutrališe igru domaćina po bokovima u prvom dijelu, ali su u nastavku vrlo brzo svi planovi gostiju pali u vodu.

Igrači i navijači Intera mogli su da odahnu u 51. minutu. Ikardi je odlično šutirao glavom nakon centaršuta Antonija Kandreve i prekinuo mučenje svog tima.

Samo devet minuta kasnije, kapiten "nerazura" svojim drugim golom, ukupno 13. ove sezone, nagovijestio je deseti prvenstveni trijumf, kojom je Inter došao na mjesto najbliže lideru Napoliju.