Konjuh ponovo bolji od Borca

Rukometaši Borca m:tel poraženi u Živinicama od Konjuha 20:19 u derbiju devetog kola Premijer lige BiH.

RK Konjuh - RK Borac 20:19 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Banjalučki Borac ni iz trećeg puta nije uspio da savlada Konjuh u Živinicama.

Rukometaši Konjuha dva puta prošle sezone uspjeli su da savladaju crveno-plavena svom terenu, a to im je pošlo za rukom i nakon odlaska trenera Bojana Unčanina, upravo u Borac.

Pod vođstvom proslavljenog srpskog rukometaša Žikice Milosavljevića RK Konjuh je savladao Borac 20:19 (14:11) i nanio mu drugi poraz ove sezone.

Nakon uvodnih 5:5 Konjuh je diktirao tempo i držao sve vrijeme vođstvo, pa je na poluvrijeme otišao sa tri gola prednosti 14:11.

Domaći rukometaši imali su prednost sve do 47. minuta kada je Borac uspio da izjednači na 17:17 i uvede utakmicu u potpuno neizvjesnu završnicu.

Borac je uspio čak da povede 18:17, ali su popularni "stolari" izjednačili, potom postigli još dva gola i odlijepili se na 20:18, nakon tajm auta Milosavljevića.

U finišu, se vodila grčevita borba, a Borac je u posljednja dva minuta uspio tek da smanji na konačnih 20:19.

Ekipu Konjuha do pobjede nad Borcem predvodio je sjajni Mihret Husić koji je postigao osam golova, a po tri su postigli Arnad Hamzić i Davor Kadić.

U ekipi Borca najefikasniji su bili Dejan Unčanin sa šest, te Ćelić i i Ćeranić sa po četiri postignuta gola.