Bol se vratio - Muzaferija 44. na ZOI

Autori mondo.ba Autori Bojan Jakovljević

Mlada bh. skijašica veleslalom trku na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu, uprkos problemima sa leđima, okončana na solidnom 44. mjestu.

Rano jutros po našem vremenu na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu održana je trka veleslaloma, a mlada bh. skijašica Elvedina Muzaferija (18) zauzela je 44. mjesto.

Mikaela Šifrin iz SAD osvojila je zlatnu medalju u vremenu 2:20.02, dok je skijašica iz Visokog trku završila sa 14.88 sekundi zaostatka. Srebro je pripalo Norvežanki Ragnhild Movinkel, a brozna Federiki Brinjone iz Italije.

Veliki problem Muzaferiji stvarali su problemi u leđima. Naime, povreda koju je doživjela u decembru se "aktivirala", pa su bolovi jedan od razloga nešto slabijeg plasmana.

"Završila sam 44, ali moglo je bolje. Ipak, problem je u tome što sam krajem decembra imala povredu leđa, i to se malo bilo smirilo. Ali, sada se bol opet vraća. Staza je bila zaista jako zahtjevna i duga. Ali ja sam dala maksimum od sebe što sam mogla u tom trenutku", kaže Muzaferija u javljanju za MONDO iz Pjongčanga.

Slalom trka, koja je trebalo da bude održana juče, na programu je sutra. Bh. takmičarka nada se da bolovi neće mnogo uticati na naredni nastup.

"U slalom trci nadam se boljem rezultatu od današnjeg, ali zaista ne kogu nista prognozirati", poručila je.

Do kraja ZOI ona će još voziti super-veleslalom (Super-G) 17. februara, spust 21. i kombinaciju dva dana kasnije.