"Panteri" se radovali u Laktašima

Košarkaši FMP-a savladali Igokeu 85:74 u premijernom meču 6. kola ABA lige. Loš debi Latejviusa Vilijamsa.

Igokea poslije pobjede nad Krkom nije uspjela da upiše i nove bodove u reginalnoj ligi.

Košarkaši FMP-a savladali su Igokeu u Laktašima 85:74 i tako stigli do prve pobjede u gostima ove sezone, te ujedno prekinuli niz od dva poraza.

U meču u kojem su se ekipe u jednom periodu smjenjivale u vođstvu, a potom i u ozbiljnim serijama, Matic Rebec "uništio" je Igokeu trojkama, postigavši ukupno šest iz 13 pokušaja.

Igokea - FMP 74:85 (21:18, 14:26, 27:14, 12:27)

Dobru partiju pružio je i Stefan Pot posebno u drugom poluvremenu i upisao na kraju 17 poena.

Na drugoj strani Igokeu je vodio, ili bolje rečeno vukao Zubčić sa 25 poena, od čega šest trojki, ali osim Lešića sa 16 poena nije imao pravu podršku. Treba pomenuti i šest poena i 13 skokova Dalibora Ilića, što je solidan učinak za najmlađeg člana Igokee.

Mnogo se očekivalo od novog centra Igokee Latejviusa Vilijamsa, ali je on u potpunosti razočarao i ostao na učinku od samo jednog skoka.

Amerikanac je , doduše, odigrao tek nešto manje od četiri minute, ali prije svega zahvaljujući očajnom ulasku u meč.

Nakon što je Rikić brzo zaradio dvije lične greške u igru je ušao Vilijams, ali i on vrlo brzo napravio dva brza faula koja su ga potpuno poremetila, nakon čega Trajković i nije ozbiljno razmišljao o njemu.

Igokea je otvorila meč serijom 7:0 i vodila tokom cijelog prvog perioda koji je završen rezultatom 21:18, ali je u nastavku FMP pojačao odbranu i stigao do vođstva 28:26.

U trenucima rezultatke "klackalice" Rebec je sa dve vezane trojke odveo goste na plus šest i to nakon "erbola" Džimija Gevina, kojim je upravu Igokee, koja ga je vratila u međuvremenu, podsjetio zašto ga je otpustila prije desetak dana.

FMP je do kraja četvrtine otišao na plus 9, da bi početkom drugog poluvremena zakucavanjima Apića i Rita odgovorio na individualnu seriju Zubčića i prvi put otišao na dvocifrenu prednost 44:55.

Trojkom Rebeca "panteri" su otišli na maksimalnih 12 poena prednosti, a onda stali.

Ni tajm aut Jovanovića nije uspio da zaustavi seriju Igokee, a tome su doprinijeli i katastrofalni potezi gostujućih košarkaša. Bursać je pravio faul na Zubčiću dok Adamović postiže trojku Rebec bez potrbee faulirao Adamovića, zbog čega je zaradio kritike trenera i momentalnu izmjenu.

Sve to koštalo je FMP ne samo prenosti, već je Igokea uspjela serijom 16:0 da preokrene na 62:58, a ovim rezultatom ušlo se u posljednjih deset minuta.

I onda kada je najviše trebalo Igokei je nedostajalo energije, dok je na drugoj strani Rebec ulio dodatno samopouzdanje svojoj ekipi trojkom, a potom i atipičnim potezom za najnižeg igrača na terenu - poenima iz ofanzivnog skoka.

U tim trenucima razigrao se i Pot upravo njih dvojica riješili su pitanje pobjednika odvevši ekipu ponovo na 12 poena prednosti.

Trojke Lorbeka i Zubčića bile su posljednji trzaj Igokee koja nije mogla da prati tempo gostiju, a pobjedu 85:75 ovjerio je trojkom Jeremić.

FMP je ovom pobjedom poveo u međusobnom skoru, sada ima tri pobjede i dva poraza u duelima sa Igokeom.

TOK MEČA:

KRAJ

74:85 Jeremić pogađa trojku i definitivno stavlja tačku na "i" u Laktašima

72:82 Novi poeni Apića, ovog puta pod obručem. Ponovo dvocifrena prednost za goste

72:80 Apić je poslije tajm-auta pogodio za dva, ali nije uspio da ubaci i dodatno slobodno bacanje. Manje od dvije minute do kraja

72:68 Trojkama Lorbeka i Zubčića Igokea je za samo 26 sekundi prepolovila prednost FMP-a

66:78 REBEC!!!

66:75 Bursać pogađa trojku, Igokea je ponovo u problemu

66:72 Pot je vezao pet poena, potom i upisao asistenciju za Bursaća, Trajković mora da tajm-autom prekine seriju

65:63 Stala je Igokea, ali Zubčić konačno pogađa poslije izgubljene lopte gostiju

62:63 Rebec otvara posljednju četvrtinu trojkom, a potom najniži čovjek na terenu pogađa iz ofanzivnog skoka

Kraj treće četvrtine

Lešić je ukrao loptu, imala je Igokea 15 sekundi za posljednji napad, ali je Lorbek promašio trojku, a ni Stojančić na isteku vremena.

62:58 Lešić pogađa trojku i budi publiku u dvorani

59:58 Domaći su u vođstvu minut i po prije kraja treće četvrtine

58:58 Peta trojka Zubčića za seriju Igokee 12:0. Egal!

55:58 Loš faul Rebeca nad Adamovićem, plej Igokee ne promašuje sa penala i Igokea je na "minus tri"

53:58 Serija domaćih 7:0, Jovanović traži tajm-aut

51:58 Pet poena Igokea je postigla iz ovog posjeda, Adamović je pogodio trojku, a Bursać u isto vrijeme u reketu faulirao Zubčića koji je pogodio oba slobodna bacanja

46:58 Smanjila je Igokea, ali Rebec pogađa svoju četvrtu trojku

44:55 Dva zakucavanja gostiju, prvo Apić, potom Rit i FMP je na "plus 11". Trener Igokee Nenad Trajković prinuđen je da traži tajm-aut

Twitter Embed Code

43:47 Trojka Lorbeka

40:47 Ponovo Zubčić, ovaj put poslije prodora u reket. u međuvremenu je Bursać pogodio trojku na drugoj strani

38:44 Zubčić nastavlja u odličnom ritmu. Nova njegova trojka. Hrvatski košarkaš pogodio je 4/8 sa linije 6,75

počela je treća četvrtina

Kraj druge četvrtine

35:44 Pot je sam na liniji za tri i pogađa

34:41 Rebec promašuje trojku, ali Đurđević polaže na drugi obruč poslije ofanzivnog skoka

34:37 Lijepo zakucavanje Ilića poslije kontre Igokee. Tajm aut za FMP.

30:37 Gevin je upisao poene sa linije "penala", ali novu trojku pogađa Rebec

28:34 Druga vezana trojka Rebeca

28:31 "Erbol" Gevina, Amerikanca koji je otpušten u Igokei, ali je vraćen u ekipu poslije desetak dana

26:28 Pot uzvraća trojkom na drugoj strani

26:25 Zubčić trojkom prekida mini-seriju FMP-a 5:0

23:20 dobar pik odigrali su gosti, Rit je ostao u reketu protiv Adamovića i iskoristio svoju prednost u visini

23:18 Radivojević pogađa na startu drugog perioda, Igokea je u seriji 7:0

21:18 Zubčić pogađa još jednu trojku, a onda i šut sa poludistance na isteku prve četvrtine

16:18 Odlična asistencija Pota i zakucavanje Đorđevića, gosti vode

16:16 Poenima Đurđevića i polaganjem Pota poslije izgubljene lopte Talića ekipa FMP stigla je do prvog izjednačenja od početka utakmice. Trajković zove tajm-aut

16:12 Zubčić je uzvratio trojkom

13:12 Zakucavanje Apića za samo "minus jedan"

Problem za Igokeu mogla bi biti dva brza faula Vilijamsa koji je tek ušao u igru

13:10 Apić je u dva navrata izborio faul i pd četiri bacanja pogodio tri

Umjesto Lešića u igri je Latejvius Vilijams

13:7 Lešić je polaganjem prekinuo seriju gostiju 5:0, a onda i pogodio dodatno slobodno bacanje

10:5 Jeremić vraća trojku

10:2 Lešić je pogodio trojku i natjerao Jovanovića da zove tajm-aut

Rikić je izašao, centar Igokee zaradio je dvije lične poslije tek nešto više od tri minute igre

7:2 Radovanović je pogodio dva slobodna bacanje, odnosno prve poene za goste

7:0 Rikić zje pogodio za dva

5:0 Lorbek pogađa poslije novog faula u napadu gostiju

3:0 Igokea je otvorila poenima Ilića, a onda je Adamović realizovao slobodno bacanje poslije tehničke greške treneru FMP-a

Počeo je meč u Laktašima

"Igosi" ove sezone daju protivnika ekipi iz Železnika, a zanimljivo je da imaju identičan skor protiv ekipa s kojima su igrali.

I jedni i drugi su izgubili od Mege, pobijedili Cibonu (FMP je to učinio na produžetke), a onda upisali vezane poraze od Budućnosti i Crvene zvezde.

Igokea je još savladala Krku u prošlom kolu, dok je FMP slavio protiv Zadra na otvaranju sezone.