"Vučica" zaslužila tri, osvojila samo bod

Remi Fiorentine i Rome na "Artemio Frankiju", kojim ne mogu biti zadovoljni ni jedni, ni drugi.

Fiorentina i Roma podijelili su bodove odigravši 1:1 (1:0) na "Artemio Frankiju", a čini se da remijem ne mogu biti zadovoljni ni jedni, ni drugi - domaći jer ih je pet minuta dijelilo od trijumfa, a gosti jer su većim dijelom meča bili bolji i zaslužili kompletan plijen.

FIORENTINA - ROMA 1:1 (1:0)

Prštalo je pred golom "viole" na početku susreta, Edin Džeko promašio je dvije kolosalne prilike, a kako to po nepisanom pravilu biva, uslijedila je kazna.

Ipak, veliko je pitanje da li je penal kojim je Fiorentina došla do vođstva uopšte postojao.

Đovani Simeone bio je u prodoru, lopta mu je pobjegla, golman "vučice" Robin Olsen je uklizao, dobio kopačkom po licu u kontaktu, a arbitar Luka Banti dosudio je jedanaesterac.

Mora se priznati, veoma diskutabilan.

Bunili su se gosti, tražili od Bantija da pregleda snimak, ali je on ostao pri svojoj odluci. Žordan Veretu bio je precizan i sa "kreča" pogodio za 1:0.

Pogledajte sporni trenutak i prosudite sami da li je kontakt Olsena i Simeonea bio za kazneni udarac.

U nastavku je ritam bio nešto sporiji nego u prvom dijelu. pokušavao je tim Euzebija Di Frančeska doći do gola i konačno uspio pet minuta prije kraja, kada je Alesandro Florenci konačno uspio pronaći put do mreže, nakon velike gužve u domaćem šesnaestercu.

Do kraja susreta gosti su, očigledno nezadovoljni samo jednim bodom, pokušali sve da zabilježe pobjedu, ali nisu uspjeli. Ostalo je 1:1.