Sezona iz snova za đenovskog "Pistolera"

Mladi fudbaler Đenove Kšištof Pjontek, prije samo tri godine nastupao je u drugoj ligi Poljske, a sada je sa osam golova iz šest utakmica prvi strijelac Serije A.

Kšištof Pjontek prvo je ime dosadašnjeg dijela sezone u Seriji A.

Mladi, 23-godišnji poljski fudbaler, koji je ovog ljeta stigao u Đenovu i već nakon par utakmica zaslužio nadimak "Pistolero", prije samo tri godine nastupao je u drugoj ligi Poljske za Zaglebje iz Lubina, a danas je prvi strijelac najjače italijanske lige!

Poljski reprezentativac, na kojeg su već sada "oko bacili" mnogi evropski velikani, na šest ligaških utakmica postigao je čak osam pogodaka, a ako se računaju i četiri gola na debiju koja je dao u Kupu Italije protiv Lećea (4:0), učinak je još impresivniji, sedam mečeva - 12 golova!

Danas je na gostovanju Frozinoneu bio dvostruki strijelac, u tri minuta, čime je nastavio impresivan učinak od bar jednog gola po susretu.

Domaćinu je ovo bio već šesti poraz na sedam utakmica, ali ako im je za utjehu, postigli su prvi . Samo je Kjevo, kojem su oduzeta tri boda, lošije plasiran od novajlije u ligi.

GDJE JE VAR?

Fiorentina i Atalanta razočarali su igrom, ali su domaći ipak slavili 2:0, zahvaljujući, najblaže rečeno, sumnjivom penalu.

Burno su protestovali gosti iz Bergama nakon duela Rafaela Toloia i Federika Kjeze, ali iskusni arbitar Paolo Valero nije ni pomislio da konsultuje VAR.

Pogledajte spornu situaciju i sami prosudite da li je trebalo da bude dosuđen jedanaesterac.

...
Izvor: Dailymotion/Football Spotlight

Domaći su do kraja uspjeli postići još jedan gol. U 94. minutu iz slobodnog udarca pogodio je Kristijano Biragi.

Poslije ovog trijumfa "viola" se vratila ne treće mjesto, dok Atalanta nikako da prekine crni niz. Već pet utakmica je bez pobjede u Seriji A.

Golom Žervinja Parma je stigla do tri boda na svom terenu protiv Empolija.

Nisu gosti imali ni sreće. Dva puta su pogađali okvir gola, prvo Miha Zajc u posljednjim trenucima prvog poluvremena, a onda i Frančesko Kaputo početkom nastavka.

Žervinjo je u 50. minutu zbog problema sa butnim mišićem morao ranije u svlačionicu, gosti su preuzeli inicijativu, ali nisu uspjeli doći bar do boda.