Prvenac Lautara za tri boda Intera

“Neroazuri” nastavili pobjednički niz protiv Kaljarija zahvaljući prvencu mladog Argentinca, ali i VAR tehnologiji.

Lučijano Spaleti odmarao je nekoliko prvotimaca za duel Lige šampiona protiv PSV-a u srijedu, ali je Inter sa 2:0 savladao Kaljari na “Đuzepe Meaci” i stigao do četvrte pobjede ove sezone, treće u nizu.

Umjesto Argentinca Maura ikardija, koji je presjedio meč na klupi, u špicu “neroazura” našao se njegov mlađi sunarodnik Lautaro Martinez i ovaj potez bio je pun pogodak.

Sa 26 golova za argentinski Rasing preporučio se Interu, a svojim prvencem u Seriji A protiv Kaljarija počeo i isplaćivati 16 miliona evra koliko je iznosio njegov transfer.

Dalber je ubacio sa lijevog krila, a Lautaro skočio i glavom matirao Kranja za vođstvo Intera poslije 12 minuta igre.

Statistički, bio je to njegov prvi gol na tri nastupa za Inter, ali kada se uzme u obzir da je protiv Sasuola odigrao 69 minuta, a protiv Torina samo minut, ispada da je mladom Argentincu trebalo manje od 90 minuta u  dresu “neroazura” za prvi gol.

Nakon propuštene prilike Kandreve početkom drugog dijela Kaljari je izjednačio, nakon što arbitar Davide Masa u prvi mah nije primijetio da je kapiten gostiju Daniele Desena loptu u gol ubacio rukom.

Činilo se da će Kaljari poslije remija 1:1 sa Milanom izvući i bod protiv drugog kluba iz “grada mode”.

Ipak, nakon intervencije iz VAR sobe Masa je ponovo pregledao video snimak i poništio gol, a Deseni još pokazao i žuti karton.

Da Inter ne ostane na “minimalcu” pobrinuo se Politano lijepim pogotkom minut prije kraja utakmice.