Nema zime za Hertu kad je Grujić na terenu

Iako tim iz Berlina nije slavio u duelu sa Šalkeom, nije ni poražen, i to deseti meč zaredom u kojem je nastupio srpski internacionalac. U remiju 2:2, strijelci za domaće Marko Grujić i Vedad Ibišević.

Deset utakmica - NULA poraza, učinak je Herte kada je u timu Marko Grujić!

Iako tim iz Berlina večeras nije slavio u duelu sa Šalkeom, može biti zadovoljan remijem, jer su gosti dva puta vodili, bili konkretniji, ali je završeno 2:2 (2:2).

Viđen je izuzetno uzbudljiv meč na Olimpijskom stadionu, premijerni u 19. kolu Bundeslige, u kojem su domaćinu remi osigurali pomenuti Grujić, te Vedad Ibišević.

Sve četiri pogotka viđena su u prvih 45 minuta. Gosti iz Gelzenkirhena dva puta su imali prednost, ali fudbaleri iz Srbije i BiH nisu dali da je zadrže.

Na kraju, i jedni i drugi na kraju morali su da se zadovolje osvojenim bodom.

Gosti su poveli sjajnim pogotkom Jevhena Konopljanke. Ukrajinac je precizno šutirao u "dalji" ugao, za prevanac u tekućoj sezoni.

To vođstvo bilo je aktuelno dvadesetak minuta, a onda je uslijedila sjajna kontra Herte.

Najbolji strijelac kluba Ondrej Duda fenomenalno je petom uposlio Grujića, koji drugim ovosezonskim golom vraća stvari na početak.

U finišu prvog dijela viđena su još dva gola. Minut prije isteka regularnih 45 minuta, Mark Ut vratio je prednost na stranu "rudara", ali ni tu nije bio kraj uzbuđenjima. Duboko u sudijskoj nadoknadi, Ibišević je osmim prvenstvenim golom zaključio meč, iako je do kraja ostalo cijelo drugo poluvrijeme.

Bilo je i u nastavku prilika, ali se mreže nisu tresle.