Žervinjo odgovorio Ronaldu, Parma neporažena!

Portugalac u neplaniranom remiju Juventusa protiv Parme postigao dva gola i sa 17 prvenstvenih pogodaka izdvojio se na čelu liste strijelaca.

Kakva partija Parme u Torinu i veliki bod osvojen na terenu sedmostrukog uzastopnog šampiona Italije!

Iako je Juventus u dva navrata imao dva gola prednosti, prvo 2:0, a zatim i 3:1, borbeni gosti predvođeni sjajnim Žervinjom uspjeli su doći do remija.

JUVENTUS - PARMA 3:3 (1:0)

Fabio Kvaljarela danas je, u porazu svoje Sampdorije od Napolija (0:3), prekinuo niz od 11 uzastopnih mečeva u kojima je bio strijelac, što je iskoristio Portugalac i sa dva gola se osamostalio na čelu najboljih golgetera na "čizmi".

Ipak, teško da će ta dva pogotka biti utjeha za tim Masimilijana Alegrija, koji je izgubio dva planirana boda i omogućio Napoliju da smanji zaostatak na devet bodova.

Imali su "bjankoneri" očekivanu inicijativu od starta, ali su gosti uspješno odolijevali pola sata.

Prvo je Sami Kedira pogodio stativu u 34. minutu, a samo dva minuta kasnije Ronaldo je, uz dosta sreće, u padu, uspio da probije bedem pred golom Parme.

Kedira je i u drugom poluvremenu bio blizu da se upiše u strijelce, ali se još jednom ispriječio okvir gola.

Ono što nije pošlo za rukom Nijemcu, jeste defanzivcu "stare dame" Danijeleu Ruganiju

U 62. minutu dobro je pratio akciju svog tima, lopta mu se od Ronalda odbila direktno na nogu, a on bez čekanja šutirao i progurao je kroz "šumu nogu" za, činilo se tada, sigurnih 2:0.

Ipak, već u narednom napadu Parma je uspjela da prepolovi prednost rivala i vrati se u igru. Juraj Kucka precizno je centrirao, a Antonino Barila savladao nemoćnog Matiju Perina.

Ali, kratko je trajalo slavlje gostiju.

BEZ HET-TRIKA

Od dolaska u Italiju, Ronaldo je na četiri susreta postigao po dva gola (Sasuolo, Empoli, Sampdorija i sada Parma), ali još nije uspio da zabilježi niti jedan het-trik.

Ronaldo je bio uporan i u 66. minutu postigao i drugi gol. I to glavom, na asistenciju oporavljenog Marija Mandžukića, koji je zaigrao prvi put od kraja prošle godine.

Ni tu nije bio kraj, jer se gosti nisu predavali i preko Žervinja petnaestak minuta prije kraja još jednom su došli na gol zaostatka, a onda u trećem minutu nadoknade šokirati domaće igrače i navijače.

Ponovo je brzonogi fudbaler iz Obale Slonovače bio ključna figura, dobro pratio akciju svojih saigrača, a onda pogodio mrežu nesigurnog Perina za ogromnih 3:3.