Da mu pozavidi i Ronaldo… (VIDEO)

Krajem januara Fabio Kvaljarela napunio je 36 godina, ali ni to mu ne smeta da igra najbolju sezonu u karijeri.

Fabio Kvaljarela na uvodnih 26 mečeva Serije A izjednačio je svog prošlosezonski učinak u prvenstvu, te je nakon Vinćenca Montele (1996/97 i 1997/98) postao prvi igrač Sampdorije u istoriji koji je dvije sezone u nizu postigao bar 19 prvenstvenih golova.

Sa današnja dva pogotka protiv SPAL-a, u pobjedi Đenovljana 2:1 (2:0), na čelu liste strijelaca izjednačio se sa Kristijanom Ronaldom, koji će večeras u derbiju 26. kola protiv Napolija na "San Paolu" (20.30) imati priliku da se ponovo osamostali na prvoj poziciji najboljih golgetera Italije.

Nekadašnji fudbaler Partizana Marko Janković, koji je u SPAL stigao u januarskom prelaznom roku, debitovao je danas za tim iz Ferare, odigravši posljednjih 15-ak minuta protiv Sampdorije.

Sjajni Kvaljarela mrežu domaćih tresao je u 4. i 11. minutu, a fenomenalna partija veterana mogla je biti još bolja da se u 24. minutu nije ispriječila stativa i onemogućila ga da se već na polovini prvog poluvremena domogne het-trika.

Posebno je efektan bio prvi pogodak, kada je volej udarcem krunisao odličan centaršut Bartoša Berežinskog.

Sve što su domaći uspjeli da urade je počasni pogodak Jasmina Kurtića u petom minutu nadoknade.

Bolonja Siniše Mihajlovića doživjela je poraz u Udinama od direktnog konkurenta u borbi za opstanak.

Domaćin je slavio 2:1 golovima Rodriga De Pola iz penala i Ignasija Puseta, dok je jedini gol za goste postigao Rodrigo Palasio.

U duelu Đenove i Frozinonea nije bilo golova, iako su gosti više od sat vremena igrali sa deset igrača.