Gostovanja - noćna mora Đenove

Đenovljani već 11 mečeva van svog stadiona bez pobjede. Večeras i bez boda na Sardiniji.

Kaljari je upisao drugu vezanu pobjedu u Seriji A, a tim sa Sardinije večeras je pred svojim navijačima slavio 3:1 (0:0) protiv Đenove.

Nije izgledalo da će gledaoci na "Sardenja Areni" vidjeti četiri gola, s obzirom da prvo poluvrijeme nije donijelo golove, ali ni veća uzbuđenja.

Ipak, ni 30 sekundi nije prošlo u nastavku, a Đovani Simeone precizno je pogodio mrežu svog nekadašnjeg tima. Logično, njegovo slavlja nije bilo, ali na tribinama svakako jeste.

Uslijedilo je zatišje, sve do samog finiša susreta, kada su postignuta još tri gola.

Đenova, za koju je Ivan Radovanović odigrao svih 90 minuta, do izjednačenja je stigla u 83. minutu, kada je Kristijan Kuame pogodio mrežu domaćih, te donio nadu gostima da mogu izbjeći poraz.

Ali, ta nada kratko je trajala, jer je već u sljedećem napadu Kristijan Zapata zatresao sopstvenu mrežu, da bi u 87. minutu Žoao Pedro i Artur Jonica izašli "dva na nula" pred gostujućeg čuvara mreže, Brazilac nije želio da komplikuje i sve je sam završio - 3:1.