Junajted stiže u Beograd poravnat sa Partizanom!

Ole Gunar Solskjer vratio Nemanju Matića i probao sa klincima, ali nije dobio šta je htio... Austrijski Volfzberger je hit, a moskovski CSKA razočaranja poslije dva kola Lige Evrope.

Kombinovao je Ole Gunar Solskjer sastav, vratio Nemanju Matića u startnu postavu, ali nije uspio da pronađe recept za pobjedu u Holandiji.

Štaviše, AZ je bio bliži osvajanju tri boda, ali je na kraju domaćin iz Alkmara morao da se zadovolji jednim, pošto je utakmica završena bez golova.

To znači da će slavni klub sa Old Traforda 24. oktobra doći u Beograd bodovno poravnat sa Partizanom, s tim da su crno-bijeli zbog više postignutih golova u prva dva kola Lige Evrope u prednosti.

Holandski predstavnik je sada na dva boda, dva manje od vodećeg tandema, a isto toliko više od kazahstanske Astane.

JANG BOJS ŠOKIRAO DŽERARDOVE "PLAVCE"

Rival Crvene zvezde u posljednjem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, švajcarski Jang bojs, uspio je da preokrene i savlada Glazgog Rendžers 2:1 na svom stadionu. Gosti, koje sa klupe vodi Stiven Džerard, poveli su u 44. minutu, ali je brzo po povratku sa odmora stiglo izjednačenje, a onda u trećem minutu nadoknade i pogodak Fašnahta za pobjedu žuto-crnih.
U istoj grupi Fejnord je kao domaćin savladao Porto 2:0, pa sada svi timovi imaju po tri boda.

Odigrali su fudbaleri AZ-a mnogo bolje nego u beogradskom duelu sa Partizanom (2:2), ali pored nedostatka sreće, da postignu pogodak sprječavao ih je i sjajni David de Hea. Uspjeli su da ga savladaju u 11. minutu, ali je Boadu to učinio iz očiglednog ofsajda, pa pogodak nije priznat.

Junajted je bio bez svoje prve zvijezde, Pola Pogbe, koji je povrijedio stopalo u ponedjeljak u remiju sa Arsenalom (1:1), a tek peti put ove sezone zaigrao je Nemanja Matić.

Reprezentativac Srbije odigrao je cijeli meč, kao i Adem Ljajić za Bešiktaš protiv Vulverhemptona, ali je vezista turskog kluba u mnogo lošijem raspoloženju napustio teren, pošto su gosti slavili 1:0 pogotkom Vilija Bolija u trećem minutu nadoknade, na odličnu asistenciju Rubena Nevesa.

Od srpskih fudbalera na terenu su bili još Danijel Aleksić (igrao prvo poluvrijeme za Bašakšehir u remiju 1:1 sa Borusijom Menhengladbah), Dejan Dražić (od 68. minuta za Slovan protiv Brage - 2:2), Aleksandar Kolarov (od 80. minuta za Romu u remiju sa Volfzbergerom 1:1) i Nemanja Rnić (cijeli meč za Vofzberger).

Gol za Bašakšehir postigao je reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Višća, dok je njegov imenjak Džeko odgledao meč sa Volfybergerom s klupe za rezervne igrače.

Pomenuti austrijski klub malo je poznat široj javnosti, ali će sigurno to postati pošto je priredio još jedno iznenađenje odolivši favorizovanoj Romi.

Podsjetimo, Volfzberger je prethodno savladao Borusiju Menhengladbah 4:0 u gostima, pa sa prvog mjesta čeka 3. kolo i duel protiv Bašakšehira.

Ako bi se Austrijanci mogli okarakterisati kao najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg toka takmičenja, onda je najveće razočaranje moskovski CSKA, koji je poslije 1:5 protiv Ludogoreca izgubio i od Espanjola na svom terenu - 0:2.