Solskjer nikad neće dobiti otkaz: Kad god je teško - Junajted nađe način da ga izvuče!

Autori mondo.rs Autori Bojan Jakovljević

Ponovo su gubili fudbaleri Junajteda, ali su našli energiju za preokret.

Everton - Mančester junajted 1:3 Premijer liga 8. kolo Izvor: Tanjug/Clive Brunskill/Pool via AP

Svaki put kad bi Mančester junajted vezao dva-tri poraza i Ole Gunar Solskjer bio blizu otkaza - "crveni đavoli" su nalazili snagu da se vrate u život!

Porazi od Arsenala i Bašakšehira neutralisani su subotnjom pobedom nad Evertonom. Skinuli su igrači Junajteda sa Solskjerovog vrata omču, a na reprezentativnu pauzu će u daleko boljem raspoloženju, a posebno njihov menadžer.

EVERTON - MANČESTER JUNAJTED 1:3 (1:2)

Sve je počelo idealno po "karamele", u akciji iz dva poteza poveli su golom Bernarda u 12. minutu, ali potom su usledili kontinuirani napadi Junajteda.

Trzaj glavom Bruna Fernandeša iz 25. minuta doneo je izjednačenje, a njegov centaršut sa boka u 32. i vođstvo za goste. Bila je to čudna, oštra lopta, išao je na nju Rašford, ispostavilo se da je nije dirao, pa je Portugalac na atraktivan način savladao Pikforda.

Everton je imao i pogođenu stativu preko Dinja, u dve šanse u nadoknadi ušao je Dukure, da bi pitanje pobednika u 95. rešio prvencem Kavani, opet na pas igrača meča Fernandeša.

Srpski fudbaler Nemanja Matić presedeo je ceo meč na klupi Junajteda.