"Pljuštali" pogoci u Istanbulu: Hrvati se dva puta vraćali, poveli, na kraju - 3:3!

Odličan meč!

Prijateljska utakmica Turska Hrvatska 3 3 Izvor: Anadolija/Kemal Zorlak

Odličan meč odigrale su večeras u Istanbulu reprezentacije Turske i Hrvatske - prijateljski susret, odigran na Vodafon Parku okončan je bez pobjednika, rezultatom 3:3!

TURSKA – HRVATSKA 3:3
/Tosun 21 penal, Turuk 41, Under 57 – Budimir 31, Pašalić 53, Brekalo 56/

Turska je povela u 21. minutu, nakon što je kapiten "vatrenih" Domagoj Vida napravio faul unutar kaznenog prostora nad kapitenom domaćina Čenkom Tosunom, koji je bio siguran sa bijele tačke i donio prednost svom timu.

Tursko vođstvo trajalo je nešto više od 10 minuta.

Odbrana domaće selekcije napravila je katastrofalnu grešku kod prijema lopte, Ante Budimir sjajno krade tu loptu te poentira za 1:1, ali Turska do kraja poluvremena ponovo preuzima vođstvo i to sjajnim pogotkom Deniza Turuka u 41. minutu.

Mario Pašalić u 53. minutu postiže pogodak, nakon što je sjajno iskoristio ubačenu loptu sa desne strane, te Hrvatska po drugi put dolazi do izjednačenja u ovom susretu.

Svega tri minuta kasnije, "kockasti" nakon sjajne akcije stižu do vođstva golom Josipa Brekala.

Ipak, Turcima je bio dovoljan jedan minut da prekinu slavlje Hrvatske.

Odlično uigrana akcija, sjajna dodavanja, lopta stiže do Čengiza Undera koji je rutinski, desnom nogom, šalje u mrežu hrvatskog golmana Simona Sluge.

Turska će tokom novembarskog ciklusa odigrati i mečeve B Lige nacija protiv Rusije i Mađarske, u okviru iste grupe u kojoj se nalazi i reprezentacije Srbije, dok će Hrvati odmjeriti snage sa Švedskom i Portugalom u istom takmičenju.