Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Solskjerova ekipa upisala novu pobjedu na svoj sada već uobičajen način.

Premijer liga Vest Hem - Mančester junajted 1-3 Izvor: Tanjug/Pool PA/Adam Davy

Po ko zna koji put ove sezone, Mančester junajted je u stanju da očajno odigra veliki dio utakmice, ali da onda na gostovanju ipak stigne do pobjede. I to ubjedljive. Tako nešto ponovili su i u Londonu.

VEST HEM - MANČESTER JUNAJTED 1:3 (1:0)
/Suček 38 - Pogba 65, Grinvud 68, Rašford 78/

Ekipa Olea Gunara Solskjera daleko od toga da je briljirala u prvih sat vremena utakmice, po peti uzastopno su ove sezone na gostovanju prvi primili gol i ponovo je sve djelovalo "sivo" po "crvene đavole".

A onda su u 13 minuta napravili veliki preokret i stigli do pobjede koja ih dovodi na korak od prvog mjesta na tabeli Premijer lige!

Mančester junajted je golovima Pola Pogbe i Mejsona Grinvuda za samo tri minuta "okrenuo" rezultat protiv "čekićara", pošto je Čeh Souček pred kraj prvog poluvremena donio prednost domaćima.

Kako je Junajted preokrenuo, tako je postalo jasno da ne samo da će i slaviti, već i da će ta pobjeda biti ubedljivija - to se i obistinilo kada je Markus Rašford pogodio za 3:1 na nešto manje od 15 minuta do kraja meča.

Ispala je to na kraju furiozna pobjeda Solskjerove ekipe, koja sada ima 19 bodova iz 10 mečeva. To ne zvuči kao puno, ali Mančester junajted je sada na dva boda od prvoplasiranog Totenhema - zaostatak koji u jednom kolu može da se nadoknadi.