Herta pala u Bilefeldu poslije 13.5 godina: Arminija pobjegla iz opasne zone

Volej Rajnholda Jaboa odlučio posljednju utakmicu 15. kola Bundeslige.

Arminija - Herta 1:0, Bundesliga, 15. kolo Izvor: Tanjug, Friso Gentsch/dpa via AP

Berlinska Herta je važila za favorita u dvoboju sa Arminijom u Bilefeldu jer se domaćin nalazio u zoni ispadanja, ali tim Bruna Labadije u nedjeljnoj utakmici 15. kola Bundeslige nije pokazao gotovo ništa pa je domaćin zabilježio zasluženi trijumf.

ARMINIJA - HERTA 1:0 (0:0)

Arminija do nedjeljnog susreta na "Šiko Areni" nije 13.5 godina savladala Berlinčane, ali mnogo je važnije da je sa nova tri boda pobjegla iz zone ispadanja iz Bundeslige.

U prvom dijelu, jedino vrijedno pomena bila je situacija iz 34. minuta kada je defanzivac Herte Niklars Stark oborio protivnika u šesnaestercu, a sudija Gvido Vinkman pokazao na penal. ali se predomislio nakon gledanja VAR-a pa je domaćin izvisio za kazneni udarac. Mora se priznati da je arbitar donio ispravnu odluku.

Početkom drugog poluvremena, najbolju šansu za vođstvo propustio je Serhio Kordova, koji se našao sam ispred golmana berlinske ekipe Aleksandra Švolova, ali je reprezentativac Venecuele pogodio samo stativu i spoljni dio mreže.

Ipak, ni okvir gola niti Švolov nisu mogli ništa u 64. minutu nakon što se Rajnhold Jabo izborio za prostor, noseći na leđima svog čuvara, a onda uhvatio volej koji je odsjeo ispod prečke - 1:0.

Majstorski pogodak i prvi u aktuelnoj sezoni za Jaboa.

Mogli su domaći da sve dileme razriješe samo pet minuta kasnije. Japanac iz redova Arminije Ritsu Doan (na fotografiji), koji je bio jedan od najboljih na terenu, prošetao se kroz odbranu gostiju, nanizao je dvojicu igrača i šutirao, ali je opet stativa spasila berlinski tim.

Ipak, Herta nije uspjela do kraja da izbjegne sedmi poraz u sezoni.