Džeko je apsolutni rekorder evropske Rome: Kapiten "zmajeva" s trona skinuo Princa Rima!

Napadač rimskog kluba postigao vodeći pogodak protiv Brage u revanšu šesnaestine finala Lige Evrope, a onda se povrijedio i napustio teren "Olimpika".

Edin Džeko najbolji strijelac u istoriji ROme u evropskim takmičenjima VIDEO Izvor: Tanjug, Alfredo Falcone/LaPresse via AP

Edin Džeko je najbolji strijelac u istoriji evropskih nastupa Rome!

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine, koji je bio strijelac i u prvom susretu u Bragi, pogodio je mrežu portugalske ekipe i u revanšu na rimskom "Olimpiku".

Džeko je pokrenuo akciju iz koje je Stefan El Šaravi u 23. minutu uzdrmao stativu, a Edin odbijanac plasirao u mrežu - doduše uz pomoć druge stative.

Ovaj pogodak je Džeki bio 29. za "vučicu" u svim evropskim takmičenjima, uključujući i kvalifikacione mečeve, čime je postao najbolji golgeter Rimljana u Evropi.

Dosadašnji rekorder sa golom manje, bio je legendarni Princ Rima Frančesko Toti.

U 66. minutu Džeko je zbog bolova u preponi zatražio izmjenu od trenera Paula Fonseke, ali zasad nema informacija o težini njegove povrede.

Rimljani su do kraja uspjeli da stignu do ubjedljive pobjede 3:1 golovima Karlesa Pereza i Borrhe Majorala prođu u osminu finala Lige Evrope ukupnim rezultatom 5:1.