Cirkus! Sudiji nisu dali da gleda VAR, polili ga vodom: Oni ga gurali, on im poništio gol u produžetku finala! (VIDEO)

Potpuni haos u Izraelu na meču finala nacionalnog kupa.

izrael-finale-kupa-haos-utakmica-sudija-var-ne-daju-mu-da-gleda-video-ponisten-gol-makabi-hapoel Izvor: Streamable.com/Printscreen

Nevjerovatne scene viđene su na fudbalskoj utakmici u Izraelu i to, ni manje ni više, u finalu nacionalnog kupa!

Makabi Tel Aviv je u dramatičnom finalu pobijedio gradskog rivala Hapoel 2:1, ali tek poslije mnogo kontroverznih momenata. Sve je obilježila situacija kada igrači Hapoela nisu dozvoljavali sudiji da pogleda VAR snimak!

Naime, Hapoel je preko Altmana poveo u 31. minutu, ali je Makabi stigao do produžetka izjednačenjem u drugom poluvremenu. Ernandez je u 96. minutu donio prednost Makabiju, ali čitav haos je nastao u 117. minutu.

Tada je Ajzen postigao gol za Hapoel i rezultat 2:2, na tribinama je bilo ogromno slavlje navijača, ali sudija je tom prilikom tek nakon slavlja ekipe signalizirao da treba da se pogleda snimak akcije.

Navodno je u začetku napada bio faul igrača Hapoela, ali kada je htio da sve to pogleda - nisu mu dozvolili da priđe VAR monitoru!

Svi u timu i sa klupe Hapoela su pogubili živce, jedan je u naletu bijesa razbio bocu s vodom i pritom polio sudiju. Ipak, na trenutak su sudiji dozvolili da ipak pogleda monitor, nakon čega je on signalizirao da se gol Hapoela poništava.

To je dovelo do još većeg haosa, činilo se čak i da će neko fizički napasti sudiju, a glavni arbitar osim što je sve izdržao, pokazao je i dva crvena kartona članovima Hapoela.

Na kraju se igralo do 128. minuta, a Makabi je osvojio 24. trofej Kupa Izraela.