Šok za prvaka Evrope - bunker Bugara zaustavio Italiju: Iliev i Georgiev su heroji, Manćinijeva četa je sve probala!

Autor Nebojša Marković

Vladari Starog kontinenta se nisu najbolje snašli u prvom zvaničnom meču nakon finala Evropskog prvenstva.

Italija - Bugarska 1:1, kvalifikacije za SP Izvor: Profimedia

Italija je 11. jula u Londonu postala šampion Evrope, ali nepuna dva mjeseca kasnije - veliki kiks!

Novi kontinentalni prvaci su u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo remizirali samo 1:1 i to protiv Bugarske!

U meču u kojem je domaća Italija dominirala u Firenci, nisu uspjeli da nastave svoj neverovatan niz pobjeda, pošto ih je zaustavila ekipa predvođena Jasenom Petrovom.

Selekcija Roberta Manćinija je tako razočarala svoje navijače, a počelo je odlično. Već u 16. minutu, Italija je stigla do vođstva preko Federika Kjeze i niko nije ni slutio kakav se meč sprema domaćima.

U 39. minutu, "hladan tuš" stigao je u vidu gola Atanasa Ilieva, a na asistenciju Despodova, međutim, ni punih 50 minuta igre nije bilo dovoljno "azurima" da probiju "bunker" Bugara.

Imala je Italija 79% posjed lopte, imali su i 27 šuteva ka golu Bugarske, ali nije vrijedilo. Sedam odbrana je imao Georgi Georgiev, a sve tri velike šanse na meču su domaći protraćili.

Nisu pomogli ni Ćiro Imobile ni Lorenco Insinje, pa sada Italija ima 10 bodova poslije četiri odigrana meča. Sjeverna Irska je "razbila" Litvaniju 4:1 pa su oni "skočili" na treće mjesto, dok drugoplasirana Švajcarska ima čak dva meča zaostatka za "azurima".